Jak odinstalovat Windows 10

Nelíbí se vám tento nový moderní operační systém od giganta – firmy Microsoft? V článku si popíšeme, jak vrátit zpět původní verzi Windows při zachování veškerého nastavení.

novými Windows to je vždy o zvyku. Pamatuji, jak před mnoha a mnoha lety (cca v roce 2001), kdy vyšly nově Windows XP, jsem je také nechtěl instalovat, protože jsem byl spokojený s Win 98 (no to už je opravdu historie). Ale postupem času člověk objeví věci, které původní OS prostě nemá a u toho nového se vám to zamlouvá a usnadní práci.

Každá verze Windows se ale postupem času vychytá díky aktualizacím, takže já jsem vždy pro tu poslední.

Když jsem nedávno z Win 7 přecházel na Win 10, také jsem nebyl extra nadšen, jediné, co se mi líbilo, byla grafika a to že je tento systém možné využít napříč platformami, o čemž ostatně píšu v článku o automatickém update na Windows 10. Nyní, kdy už jsem si tento systém „osahal“, bych jej zpět neměnil. Ale samozřejmě záleží na každém, jaký operační systém mu vyhovuje.

Odinstalování Windows 10

START – NASTAVENÍ – AKTUALIZACE A ZABEZPEČENÍ – ZÁLOHOVÁNÍ – PŘEJÍT K ZÁLOHOVÁNÍ A OBNOVENÍ (WINDOWS 7)

odinstalování Windows 10

Odinstalace Windows 10 je jednoduchá, co říkáte.

9 komentářů on Jak odinstalovat Windows 10

 1. Dobrý den,přejít k zalohování a obnovení (windows7) mám,ale jak dál postupovat?

  díky

 2. Dobrý den Mirku, stačí kliknout na záložku Obnovení a potvrdit.

 3. Mám Asus X55a je na nich Win 10. Já ale vlastním i Windows Xp Pro, ale nevím jak je při startu nabutovat. Na Xp mi chodilo vše ale starý noťas dosluhuje tak chci Xp na nový (Asus) Prosím poradíte jak na to??

 4. Dobrý den.Před instalací jsem měl na pc 3 různé uživatele, kteří měli administrátorská práva a 2, kteří tato práva neměli. Přihlásil jsem se jako administrátor a spustil instalaci. Po nainstalování Windows 10 zmizely dva administrátorské účty – jeden z nich byl ten, ze kterého jsem instalaci spustil. Dostanu se do obou účtů, které nemají administrátorská práva, ale do jediného účtu s administrátorskými právy heslo neznám a tudíž se do něho nedostanu. A kdykoliv chci v neadministrátorském účtu něco instalovat, vyžaduje po mě windows 10 schválení administrátorem. Takže nic nenainstaluji a nemohu se vrátit ani zpět k původnímu systému, protože můj administrátorský účet již neexistuje. Můžete mi poradit, jak provést odinstalaci v této situaci?

 5. Dobrý den,
  co mám prosím dělat, když už nabídka start se mi nezobrazuje, dolní lišta nereaguje vůbec, když kliknu pravým tlačítkem na ikonu start vyskočí jen černá tabulka, kde je volba příkazový řádek, správa počítače a další, jinak start nabídka nereaguje. Nevím, jak postupovat v tomhle případě, abych Windows 10 odinstalovala??

 6. Tomáš 4.8.2016 at 21.45
  Nevim jak ve w 10 ale ve w 8 jsem jednoduse nasel uzivartele prihlasen jako administrator a dalsi dva ucty upravil tak jak byly pred tim.

 7. Dobrý den,
  jestli jsem to dobře pochopil tak bez binární zálohy tuto obnovu neudělám, je tedy i jiná cesta?

 8. Dobrý večer Vojto, bohužel pokud jste v PC smazal původní systém, tak se vrátit zpět nelze.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*