3 tipy pro snadnější práci s textem v programu Microsoft Word

Psaní textu a práce s programem Word od společnosti Microsoft, jsou základní úkony, které bychom na počítači měli zvládat. V tomto článku si ukážeme jednoduché tipy, které vám práci s Wordem usnadní a urychlí.

Klávesová zkratka CTRL + Enter

Jde o klávesovou zkratku, která vám v programu Word vytvoří další stránku ve vašem dokumentu. Tato stránka bude čistá připravená pro naše psaní.

Microsoft Word dokument

Tato klávesová zkratka se vám bude hodit zejména v případě, že jste předešlou stránku již zakončili, ale ještě vám na ní zbývá dostatek místa pro text, takže se vám nová stránka automaticky nevytvoří. Tuhle klávesovou zkratku je možné využívat i v textovém editoru Writer.

Klávesová zkratka CTRL + Z

Takto klávesová zkratka je pro funkci Zpět. Tuto funkci při psaní budete využívat velmi často, ale při vybírání této funkce z nabídky ztratíte hodně času. Věnujte této klávesové zkratce pozornost, a postupem času se jí naučíte používat plně automaticky. Opakem této klávesové zkratky je CTRL + Y, čímž můžete vrátit špatně uvážený krok zpět. Tato klávesová zkratka není jen záležitostí Wordu, ale lze ji používat ve spoustě dalších editorů.

Klávesová zkratka CTRL + C a CTRL + V

Pravděpodobně nejpoužívanější klávesové zkratky vůbec. Nejprve označte myší nějakou část textu a nechte ji podbarvenou. Následně použijte klávesovou zkratku CTRL + C a text se vám uloží do jakési neviditelné schránky, ze které ji můžete kdykoli vytáhnout pomocí klávesové zkratky CTRL + V. Pokud použijete znovu klávesovou zkratku CTRL + C, první kopírovaný text se přemaže aktuálním. Existuje také zkratka CTRL + X, která funguje stejně jako kombinace CTRL + C, ale označený text vám rovnou smaže, pro rychlejší přesun. Text kombinací těchto tlačítek můžete snadno přesouvat, kopírovat, nebo si uložit na později. Po vypnutí počítače o text uložený v této schránce přijdete. Tato funkce také není záležitostí pouze Wordu, ale lze ji využívat takřka kdekoli.

Odkazy:

Pomohl vám článek? Sdílejte jej také přátelům.
  •  
  •  

1 Comment

  1. zmizela mi ikona na ploše k napsání dopisu

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*