Asus M2A-VM a ovladače pro Windows XP

Při nedávné přeinstalaci Windows Xp v počítači se základní deskou Asus M2a-VM jsem sice měl k dispozici originální Microsoft CD, ale drivery pro motherboard chyběly. Pokud vás také zajímá, kde je najít na webu, pak čtěte návod.

Základní deska Asus M2A-VM a Windows XP ovladače

Instalace WindowsXP není složitá, ale na rozdíl od novějších Windows, kde se ovladače následně stáhnou samy, zde je nutné vše „naťukat“ ručně. A pokud vám chybí originál instalační cd, pak to často může být problém.

Určite doporučuji nainstalovat Win XP Service Pack 3 a také WannaCry update z roku 2017.

Jak vidíte ve Správci zařízení, pár vykřičníků zde je a tak bude nutné sehnat další ovladače. Naštěstí na webech výrobců se dají ještě i dnes najít drivery na 10 let staré komponenty. Často to je ale celkem oříšek :) Ty pro zvukovou a síťovou kartu jsem na webu našel bez problémů, ale ty další ne.

asus m2a-vm drivers

Takže jsem začal pátrat dál.

Na webu Asus jsem znovu vyhledal základní desku ASUS M2A-VM. V záložce Support a Drivers & Tools jsem vybral operační systém Windows XP.

 

asus m2a-vm drivers 3

V seznamu ovladačů stačí sjet níže a u odkazu Chipset kliknout na Show All.

asus m2a-vm drivers 4

Zobrazí se všechny dosud vydané ovladače pro tuto desku. Pak již stačí kliknout na ty „poslední“, celý balík má skoro 180MB a obsahuje jak drivery pro motherboard tak i pro grafickou kartu Ati – o tu šlo hlavně.

asus m2a-vm drivers 5

A jak vidíte, již žádný vykřičník a vše doinstalováno.

asus m2a-vm ovladače

Pokud také používáte ještě dnes XP-čka, věřím, že vám návod pomohl.

O autorovi Miloš Lácha 1147 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*