Asus M2A-VM a ovladače pro Windows XP

Při nedávné přeinstalaci Windows Xp v počítači se základní deskou Asus M2a-VM jsem sice měl k dispozici originální Microsoft CD, ale drivery pro motherboard chyběly. Pokud vás také zajímá, kde je najít na webu, pak čtěte návod.

Základní deska Asus M2A-VM a Windows XP ovladače

Instalace WindowsXP není složitá, ale na rozdíl od novějších Windows, kde se ovladače následně stáhnou samy, zde je nutné vše „naťukat“ ručně. A pokud vám chybí originál instalační cd, pak to často může být problém.

Určite doporučuji nainstalovat Win XP Service Pack 3 a také WannaCry update z roku 2017.

Jak vidíte ve Správci zařízení, pár vykřičníků zde je a tak bude nutné sehnat další ovladače. Naštěstí na webech výrobců se dají ještě i dnes najít drivery na 10 let staré komponenty. Často to je ale celkem oříšek :) Ty pro zvukovou a síťovou kartu jsem na webu našel bez problémů, ale ty další ne.

asus m2a-vm drivers

Takže jsem začal pátrat dál.

Na webu Asus jsem znovu vyhledal základní desku ASUS M2A-VM. V záložce Support a Drivers & Tools jsem vybral operační systém Windows XP.

 

asus m2a-vm drivers 3

V seznamu ovladačů stačí sjet níže a u odkazu Chipset kliknout na Show All.

asus m2a-vm drivers 4

Zobrazí se všechny dosud vydané ovladače pro tuto desku. Pak již stačí kliknout na ty „poslední“, celý balík má skoro 180MB a obsahuje jak drivery pro motherboard tak i pro grafickou kartu Ati – o tu šlo hlavně.

asus m2a-vm drivers 5

A jak vidíte, již žádný vykřičník a vše doinstalováno.

asus m2a-vm ovladače

Pokud také používáte ještě dnes XP-čka, věřím, že vám návod pomohl.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*