Během připojování k databázovému serveru došlo k chybě

Tato hláška vypadá „děsivě“, ale její řešení je opravdu velmi jednoduché a už následně nebude problém se na web dostat, když se budete držet tohoto návodu.

Co je příčina?

Uvedu postup, který jsem osobně nedávno řešil. Koupil jsem web postavený na redakčním systému WordPress, který sice „navenek“ fungoval, ale nebylo možné se dostat do administrace, protože to hlásilo, že během připojování k databázovému serveru došlo k chybě.

Během připojování k databázovému serveru došlo k chybě

Začal jsem tedy zjišťovat, kde je problém.

Zkusil jsem se přihlásit údaji k databázi přes webové rozhraní na webhostingu, to šlo dobře.

To samé, s jinými údaji samozřejmě, jsem zkusil pro přihlášení na ftp server, to také nebyl problém. To nebylo tolik nutné, ale chtěl jsem si zkontroloval, zda mám správné údaje „komplet“.

Řešení

Nakonec jsem zkontroloval údaje v konfiguračním souboru wp-config zda souhlasí a zjistil jsem, že heslo k databázi je jiné, a to byl přesně ten důvod výše zmíněné hlášky.

TIP: Jak na export a import článků ve WordPressu

Starý soubor jsem si zazálohoval, do nového jsem nastavil heslo správné a vida, přihlášení přes wp-login už bylo bez problémů.

Wordpress login

Související články:

O autorovi Miloš Lácha 1148 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*