Bezpečné odpojení usb disku ve Windows 10

Vadilo vám, že jste vždy museli ve Windows 10 před vysunutím flešky z počítače klikat na její odpojení? Už to vadit nemusí, pokud máte poslední jarní aktualizaci 2019, budete moci bez problémů flash disk z pc či notebooku vyškubnout.

Jen je ale nutné pro každou konkrétní flešku toto ve Win10 nastavit, abyste neměli problém s daty na usb disku uloženými a vše zůstalo tam kde má.

Jak a kde bezpečné odpojení nastavit

Na webu Svět Hardware popisují návod jak na to. Mno, mě to ale ani u jednoho disku nefunguje a to mám poslední update Windows 10. Takže je potřeba použít klasický postup.

Bezpečné odebrání usb disku

Vpravo dole v liště klikněte na flešku nebo usb disk, který chcete odebrat. Pokud chvíli na ikonku najedete myší, zobrazí se hlášení bezpečného odebrání usb.

Bezpečné odebrání disku ve Windows 10 - 1

Zde zvolte Vysunout Device (zařízení).

Bezpečné odebrání disku ve Windows 10 - 2

A nyní již můžete bezpečně odpojit usb či flash disk či další hardware z Win 10.

Bezpečné odebrání disku ve Windows 10 - 3

Odkazy:

O autorovi Miloš Lácha 1149 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

1 Comment

  1. Při tomto postupu se mi u některých externích HDD v USB zobrazuje zpráva, že zařízení je používáno a že mám počkat, přestože podle LED na disku je tento v režimu Idle.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*