CCleaner – čistič pc ke stažení zdarma v češtině

Tento program používám již pár let, u mnoha mých známých, kteří si stěžovali na „pomalost“ svého pc, stačilo pouze projet tímto prográmkem a hned počítač zaznamenal zrychlení díky vyčištění registrů a zvýšení volného místa na harddisku.


Zde je postup, který je třeba aplikovat, nakonec doporučuji Vaše pc či notebook ještě restartovat.

Program umožňuje odstranit dočasné soubory, historii, cookies, poslední navštívené adresy, naposledy stažené soubory, vyčistit registry, odinstalovat vybrané programy, vyčistit disk, využít obnovu systému či nastavit jaké programy se mají po startu spustit a jaké vypnout.

Osobně CCleaner používám mnoho let a spokojenost je na místě.

Když se mě někdo zeptá, jak vyčistit a zrychlit počítač, pak mu jen dám odkaz na tuto stránku.

Nepotřebujete být počítačový specialista, abyste si sami vyčistili svůj počítač. Na následujích fotkách vidíte postup jak na to.

Jak program ccleaner nainstalovat a používat popisuji zde.

CCleaner download

Piriform Ccleaner je ke stažení zdarma a v češtině. Můžete stáhnout jak 64 bit verzi, tak i verzi pro 32 bit operační systémy a také pro další verze Windows – 7, Win 8.1. a samozřejmě i pro Windows 10 a Win 11.

Tuto aplikaci a její nejnovější free verzi stahujte na oficiální stránce www.ccleaner.com kliknutím na zelené tlačítko Download Free Version.

Případně pokud již máte starší verzi nainstalovanou, nová verze by se vám sama měla ohlásit a pokud ne, pak stačí vpravo dole kliknout na odkaz Vyhledat aktualizace.

Ccleaner recenze

Po nainstalování vypadá hlavní okno programu takto. V případě, že chcete počítač či notebook vyčistit na jedno kliknutí, zobrazí se vám hláška Je čas zkontrolovat stav počítače… a stačí tedy pouze stisknout modré tlačítko Spustit.

Ccleaner 01

Další info je to, že se váš počítač cítí pod psa a je třeba jej Optimalizovat.

Ccleaner 02

A jak vidíte, Počítač se nyní cítí dobře…

Ccleaner 03

Pokročilé vyčištění

Ccleaner má také pokročilé čištění. Zde si můžete zvolit, co vše smazat a co ponechat. Klikněte na Analyzovat.

ccleaner 5.58 - 4

A poté Vyčistit.

ccleaner 5.58 - 5

Po dokončení uvidíte tuto hlášku, jak to bylo u starší verze Ccleaneru.

Většině uživatelů ale bude stačit pouze ta první volba vlevo nahoře – Snadné čištění.

ccleaner 5.58 - 6

Registry

Po instalaci aplikací a programů často v pc zůstávají zbytečné malé soubory, které se ukládají do registrů. Ty lze také promazat.

Jako první klikněte na tlačítko vlevo dole Vyhledat problémy a následně Opravit vybrané problémy.

ccleaner 5.58 - 7

Nástroje

„Klínr“ toho umí víc, klikněte na volbu Nástroje a zde si vyberte, co chcete udělat. Opět ale upozorním, že je třeba dávat pozor co budete „čistit“, protože proces je nevratný.

Odinstalace

To je první volba a pomocí ní odinstalujete programy v pc. Pokud nevíte jaké, je k tomu jednoduchá rada. Vždy je u každého datum instalace a sami asi víte, jestli jej používáte nebo kdy jste jej spustili naposledy.

Ccleaner 04

Aktualizace aplikací

Zde se vám ukáží aplikace, u který je dostupná novější verze. Abyste to udělali na tomto místě, byla by nutná placená verze doplňku. Pro informaci to ale stačí, protože stačí konkrétní apku spustit a aktualizovat, obvykle je to ve volbě „O programu“ nebo přímo Aktualizovat.

Ccleaner 05

Start

Tady vidíte jaké všechny programy se spouští po startu počítače nebo notebooku. Stačí kliknout na ten konkrétní a vpravo vybrat volbu Vypnout nebo naopak Povolit.

Ccleaner 06

Doplňky prohlížečů

Podobná možnost jako u postupu výše, stačí vybrat prohlížeč a jeho doplněk a opět povolit nebo zakázat.

Ccleaner 07

Analyzátor disku

Zde si můžete otestovat počítač a zjistit, co na disku zabírá nejvíc místa.

Ccleaner 08

Obnova systému

Správa bodů obnovy Windows.

Ccleaner 09

Čištění disku

U této možnosti můžete bezpečně smazat obsah nebo volné místo na disku. Pozor na to !!!!

Ccleaner 10

Upozornění:

Autor návodu neručí za způsobené škody.

Youtube video

Čtěte také:

Návod, jak zvětšit volné místo na pevném disku

Potom, co jsem provedl upgrade zdarma na Windows 10, se místo na disku celkem zmenšilo, díky zachování zálohy původní verze operačního systému Windows 7, se kterým jsem byl velmi spokojen, ale Windows 10 nejsou špatné a už si na ně celkem zvykám, takže u nich zůstanu :) A původní zálohu tedy potřebovat nebudu.

Čistící program CCleaner má v nastavení volbu na odstranění zálohy starší verze operačního systému, na hlavní obrazovce vlevo záložka Pokročilé vyčištění a zde zaškrtnout Starší instalace Windows.

Jak vidíte na obrázcích, mě na disku původní instalace Windows 7 zabírala více než 15GB a to už se dá využít lépe než zálohou starého systému.

ccleaner smazání starší instalace windows 1

ccleaner smazání starší instalace windows 2

ccleaner smazání starší instalace windows 3

CCleaner čistič pro Android mobil i tablet

Oblíbený čistící program, který se používá hlavně na PC, můžete mít nyní i ve svém mobilu a tabletu. Někdo možná namítne, že není v češtině, ale těm několika tlačítkům a příkazům snad porozumí každý. Stažení programu je klasicky přes obchod Google play.

Instalace v systému moc prostředků nezabere.

Hlavní okno vidíte na obrázku 2, kde je vidět obsazené místo v paměti mobilu/tabletu a také volná paměť RAM.

Čístící aplikaci spustíte kliknutím na ANALYZE. Jakmile analýza dojede, stiskněte volbu CLEAN a program vyčistí volné místo a dočasné (nepotřebné) soubory a sami uvidíte, že vaše zařízení bude po tomto čištění trošku rychlejší.

Můžete si nastavit i čas a den, kdy provádět čistění automaticky, i samozřejmě vybrat, jaké složky čistit.

ccleaner_android_01 ccleaner_android_02

ccleaner_android_03 ccleaner_android_04 ccleaner_android_05 ccleaner_android_06 ccleaner_android_07 ccleaner_android_08 ccleaner_android_09 ccleaner_android_10 ccleaner_android_11 ccleaner_android_12 ccleaner_android_14 ccleaner_android_15 ccleaner_android_16 ccleaner_android_17

Související:

CCleaner není jen čistič pc, ale také internetový prohlížeč

Kdo používá oblíbený čistič počítače CCleaner, ten si mohl všimnout, že výrobce uvedl pod stejným názvem i webový prohlížeč. Zkusil jsem jej také a zde je mini recenze.

Ccleaner browser

Program stahujte zde kliknutím na zelené tlačítko Free Download.

Ccleaner prohlížeč 01

Soubor ccleaner_browser_setup.exe uložte a spusťte.

Ccleaner prohlížeč 02

Můžete jen kliknout na modré tlačítko – souhlas s licenčním ujednáním a zásadami ochrany soukromí a mít prohlížeč Ccleaner nainstalovaný hned. Lze se také ale podívat na Možnosti.

Ccleaner prohlížeč 03

Jazyk: čeština

Import data from: Firefox (samozřejmě pokud používáte jiný prohlížeč jako třeba Chrome, lze data (záložky, oblíbené atd.) naimportovat i odtud

Další možnosti už jsou jasné.

TIP: Bs Player Free je dostupný pro každého

Kliknutím na Přijmout a instalovat se spustí instalace.

Ccleaner prohlížeč 04

Už to jede.

Ccleaner prohlížeč 05

Výchozí nastavení

  • CCleaner – vyčistí data vašeho prohlížeče
  • Anti-Fingerprinting – skryje digitální otisk vašeho pc a tím omezí sledování online
  • Adblock – blokuje reklamy na webu
  • Ochrana před phishingem – blokuje nebezpečné a podvodné weby
  • Ochrana před sledováním – blokuje obtěžující sledování vaší činnosti na webech
  • Utajený režim – anonymní prohlížení internetu
  • HTTPS šifrování – vynutí připojení https tam, kde je to možné. Zde na webu CistePC už je tento rešim pár let nastavený.
  • Správce hesel – přihlášení na webech na 1 kliknutí
  • Hlídač doplňků – blokuje instalaci nedůvěryhodných rozšíření prohlížeče
  • Čištění soukromých dat – vymaže historii prohlížení
  • Blokování obsahu flash – blokuje obsah Flash pro rychlejší a bezpečnější prohlížení
  • Ochrana webové kamery – určuje, které webové stránky smí používat vaší webovou kameru

Ccleaner prohlížeč 06

A takto už vypadá stránka CistePC.cz.

Ccleaner prohlížeč 07

Když se podíváte na další nastavení prohlížeče, je vidět, že má hodně společného s Google Chrome. Pak ale nevidím důvod jej používat, když Chrom používám společně s Firefoxem mnoho let a už je mám „osahané“. Ale jak se říká, zkusit se má „skoro“ všechno, tak proto zde je tato informace, že „klínr“ má mimo jiné i prohlížeč.

Související:

O autorovi Miloš Lácha 1149 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

2 Comments

  1. No já mám trochu jiný názor, toto se využívalo v minulosti, ale dnes kdy ty systémy jak W10 tak W11 se optimalizují samy bez zásahu uživatele, tak tyto nástroje 3stran nepřinesou nic dobrého, právě že smažou nějaký ten registr a může se sesypat celý systém, to samé co na Androidu, mám Samsung Note 10 + a ten si také vše optimalizuje sám. Za mě dnes už zbytečná aplikace. A je to pro lidi, kteří optimalizaci nerozumí a pokud rozumí, dělají optimalizaci ručně.

  2. Býval skvělý na Windows XP, když na nich člověk pokusničil, zahnojil je natolik, že je musel přeinstalovat. S CCleanerem vydržely dlouhá léta v cajku.

    Bohužel tento užitečný program koupila firma Avast a začala jej prznit reklamami, nabídkami placené verze a pod. Když jsem se později dozvěděl, že Avast prodával data zákazníků dalším firmám, skončil jsem s CCleanerem navždy.

    Když chci vyčistit registr, použiju program Wise Registry Cleaner. Na mazání nepotřebných souborů stačí Vyčištění disku přímo ve Windows (spouštět jako správce), na nastavení programů, spouštěných při startu, je utilitka ve Správci úloh a odinstalace vyřizuji prográmkem Geek unisntaller.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*