CDex návod poradí, jak na převod audio CD na mp3

Převod z hudebního (audio) CD do formátu mp3 je s pomocí programu CDex hračka. Podívejte se na návod, jak převést klasické cd-čko na empétrojky zdarma.

Program CDex má hodně dlouhou historii, ale výrobce jej stále aktualizuje a tak i v roce 2022 je možné si ve Windows 10 převést svoji originální hudbu z cd do empétři formátu. Zde je postup.

Převod CD na MP3

V první řadě si stáhněte program cdex, ten najdete na adrese https://cdex.mu/download.

cdex 01

Soubor CDex-2.18.exe stáhnete a spustíte. (aktuálně je poslední verze 2.24)

cdex 02

Instalace je v češtině, stejně jako celý program.

cdex 03

Po vložení audio cd do optické mechaniky se ukáže seznam stop. Pokud chcete mít mp-trojky vytvořeny co nejdřív, stačí pouze stisknout klávesu F9 a za několik minut bude hotovo.

cdex 04

Zde probíhá konvertování souborů.

cdex 05

A toto je výsledek.

cdex 06

No, mě osobně by ale toto nestačilo, takže pokud také chcete, aby se vám u přehrávání souborů zobrazovaly jejich názvy, pak na obrazovce s programem vyplňte jméno interpreta a název alba + doplňte názvy jednotlivých písniček. Dříve toto bylo možné automaticky, stačilo kliknout na záložku CDDB a načíst informace o cd ze vzdálené databáze. Dnes už to ale nefunguje. Pokud ale někdo máte tip, jak toto zprovoznit, díky za komentář.

Jak vypálit mp3 na cd

Mp3 jsou klasické datové soubory, takže můžete použít tento návod.

Převod CD do MP3 Windows Media Player

Pomocí WMP je také možný převod audia do mp3 a ani k tomu nebude potřeba externí program. Audio Cd poznáte jednoduše, po vložení disku do mechaniky se vám v průzkumníku souborů ukáží jednotlivé stopy ve formátu *.cda.

Vložte hudební cd do mechaniky, spusťte Windows Media Player, který je součástí Windows 10 a i Win 11 a ukáže se tato obrazovka. Uvidíte Album a seznam stop. Než se konverze cd na mp3 spustí, doporučuji rozkliknout volbu Nastavení kopírování z disku CD.

Převod CD do MP3 Windows Media Player

Volba Formátování má několik možností:

  • Formát WMA
  • MP3
  • WAV
  • ALAC
  • FLAC

Převod CD do MP3 Windows Media Player 2

Kvalita zvuku – čím vyšší, tím lepší:

  • 128 kb/s
  • 192
  • 256
  • 320

Převod CD do MP3 Windows Media Player 3

Až vše nastavíte, stačí jen kliknout na Kopírovat z disku CD a už to jede. Podle rychlosti mechaniky bude celé album stažené za několik minut.

Převod CD do MP3 Windows Media Player 4

Soubory se uloží v dokumentech na disku C ve složce Hudba.

Převod CD do MP3 Windows Media Player 5

Čtěte také:

O autorovi Miloš Lácha 1149 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

2 Comments

  1. Až na to, že v programu je nějaký malvare, který přes antivirus neprojde.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*