Jak vyčistit počítač od prachu

Víte o tom, že pokud máte pc na zemi na koberci, jeho vnitřek může klidně už po roce vypadat přesně jako počítač v tomto článku?

Čištění zaprášeného počítače

Je jasné, že stejně jako u automobilů, dokud to funguje a jezdí, polovina lidí se o něj nestará. U počítačů bude procento lidí, kteří jej používají, ale dovnitř se kvůli vyčištění nepodívali, ještě vyšší.

čištění počítače od prachu 01 čištění počítače od prachu 02

Vyčistit počítač od prachu není nic složitého

Nemusíte jej vozit hned do servisu, když máte například hlučnější větrák. Leckdy ho stačí pouze profouknout stlačeným vzduchem a poté vyluxovat. Pokud se hlasitý nepříjemný zvuk ozývá stále, investujte pár stokorun do nového větráčku a hned bude počítač zase tichý.

čištění počítače od prachu 03 čištění počítače od prachu 04

Další důležitou součástí počítače je zdroj, kterým je odváděn horký vzduch zevnitř pc přes 12cm větrák, který je také často zanesen prachem a tak ani na něj nezapomeňte, až budete mít „počítač otevřený“.

TIP: Jak vyměnit zdroj v počítači.

čištění počítače od prachu 05

Tento komp, který vidíte na fotkách, nebyl čištěný snad více než 3 roky, což je vidět na pavučině a také dost zanesenému větráku a dalších komponentech. Zde stačilo použít pouze štěteček, kterým očistíte místa, kam vysavač nedosáhne a poté už jen vyluxujete zbylý prach.

čištění počítače od prachu 06 čištění počítače od prachu 07 čištění počítače od prachu 08

Prach ale nebyl jediný bordel, který zde byl. Na spodku počítačové skříně zevnitř a také části grafické karty byly fleky, snad od vylité šťávy, jinak si to nedovedu vysvětlit. Asi majitel počítače měl tuto pc skříň jako odkládací stoleček na pití :)

čištění počítače od prachu 09

Čtěte také: Super Clean – čistící hmota nejen na klávesnici

čištění počítače od prachu 10 čištění počítače od prachu 11 čištění počítače od prachu 12

Související:

Jak vyčistit notebook od prachu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*