Co dělat, když je váš mobilní telefon pomalý

Nové telefony jsou příjemně svižné a nezamrzávají. Postupem času se ale jejich rychlost zhoršuje a objevují se častá zasekávání telefonu. V tomhle článku se podíváme na rychlé postupy, jak dostat váš mobilní telefon zase do formy.

Telefon promažte od zbytečností

Nejjednodušším řešením je projít pořádně váš telefon a smazat vše zbytečné, co najdete. Nedostatek místa často může způsobovat problémy s rychlostí. Jasné je to zejména v případě, kdy vám na telefonu vyskakuje hláška o nedostatku místa. V telefonu je vždy potřeba nechat dostatek volného místa pro aplikace a operační systém. Pokud máte málo i po odmazání zbytečností, zálohujte vaše potřebná data a některá z nich smažte.

Mobilní telefon Honor 7A

Vypněte aplikace běžící na pozadí

Nejprve se podívejte do záložek aplikací, do kterých se vstupuje nejčastěji tlačítkem umístěným ve spodní části telefonu (nikoli na displeji, ale přímo na telefonu). Zde vypněte všechny spuštěné aplikace, což vám vyčistí podstatnou část vaší operační paměti. Tento proces čas od času opakujte, protože si tak zbytečně můžete zpomalovat telefon. Následně se podívejte do nastavení, kde najdete různá nastavení aplikací. To si pořádně projděte a zkuste telefon nastavit tak, aby vám na pozadí běželo aplikací co nejméně.

Vyzkoušejte obnovit tovární nastavení

V nastavení také najdete obnovu továrního nastavení. Tento krok bývá nevratný a vymaže vám vaše nastavení telefonu. O žádná data nepřijdete, takže se ho nemusíte bát použít. Tento krok někdy může zafungovat a zrychlit vám váš mobilní telefon. Pokud se takového kroku bojíte, zkuste si alespoň vaše nastavení pořádně projít a zamyslet se nad tím, zda vám nějaká změna nastavení k rychlosti nemůže pomoci.

Zahajte boj s viry

Jestliže jste udělali všechny zmíněné kroky a došli jste až sem bez viditelného zrychlení, nejspíše je váš mobilní telefon napaden virem, nebo jiným škodlivým softwarem, že ho zpomaluje. Abyste s takovým škodlivým softwarem mohli bojovat, tak si potřebujete stáhnout vhodnou aplikaci. Můžete volit ze zdarma stažitelných antivirových programů, nebo použít ty účinnější, za které většinou musíte zaplatit. Tyto aplikace mívají jednoduché ovládání a během chvilky s nimi budete umět pracovat. Zkuste antivirový program párkrát použít a odhalit škodlivý software.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*