Co dělat, když vám ukradnou texty z webu

Vymyslet kvalitní text na webové stránky zabere hodně času a často i peněz. A nikdo z nás, kdo obsah na internet přidáváme, nechceme, aby nám ty texty někdo kradl.

Jenže ne každý je poctivý a „proč si neulehčit práci, když to můžu ukrást“. To si bohužel myslí hodně lidí, a nejen ti, co kradou obrázky, oříznou je a vydávají za vlastní, ale i třeba majitelé e-shopů, jež se nechtějí pracně vyrábět s popisky různých kategorií a radši to prostě ukradnou. To ale správné není a NEDĚLÁ SE TO.

Pokud chcete zkontrolovat, zda i vaše texty z webových stránek nejsou ještě jinde než jen na vašem webu, postupujte podle tohoto návodu.

Najeďte na adresu www.copyscape.com

Zde zadejte do vyhledávání adresu vaší webové stránky nebo dalších podstránek.

Copyscape

Pokud se vám zobrazí jen vaše stránka, pak to je v naprostém pořádku. V případě, že tam je výsledků víc, je čas začít to řešit. U malých webů či blogů bych to asi vyřešil domluvou, pokud se ale jedná o velký e-shop, tam už asi je čas na právníka.

Pamatujte, v obchodě taky nekradete a na internetu vše opravdu není zdarma, jak si někteří myslí. Měli bychom být rádi, že je v Čr ještě stále dost www stránek, kde je možné obsah konzumovat zadarmo.

Doba se může změnit a nejen iDNES bude mít Premium sekci…

Čtěte dále:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*