CZC Office Kite One – recenze vertikální myši

Kdo pracuje u počítače nebo notebooku dlouhá léta, ten si určitě postupem začne stěžovat na karpály na ruce. Není třeba hned chodit k lékaři, ale pomůže pouze výměna myši za ergonomickou. Měl jsem podobný problém před několika lety.

Sice jsem to vyřešil tak, že jsem se i jako pravák naučil celkem dobře pracovat s myší levou rukou, jelikož jsem o myších vertikálních vůbec neměl potuchy. Nyní jsme jednu koupili domů a tak jsem měl čas ji otestovat a zde jsou mé zkušenosti, zda se vyplatí si ji pořídit nebo ne.

Vertikální myš CZC Kite One – Obsah balení

Jak to tak bývá, že byste dostali něco navíc, jako třeba cd s ovladači, nemůžete v dnešní době čekat. Takže v krabici je pouze samotná myš, usb kabel a mini papírový manuál.

Vertikální myš CZC Kite One

Výhoda je, že tužkové baterie do myši nebudete potřebovat, protože má v sobě integrovanou baterii, kterou stačí jednou za čas nabít.

Instalace – jak připojit bluetooth myš k notebooku (pc)

Přestože v manuálu se píše, že při propojení kabelem by myška měla hned začít fungovat, nestalo se tak. Zkusil jsem tedy zapojit usb přijímač (je zasunutý zespodu v myši) do pc a fungovala hned, takže pokud vám to s kabelem talé nepůjde, doporučuji rovnou začít fungovat bezdrátově.

Vertikální myš CZC Kite One 5

Vertikální myš recenze

Jestli jste tuto myš nikdy neměli v ruce, bude to pro vás zpočátku trošku nezvyk, stejně jako pro mě. Často používám prostřední tlačítko myši a zde to byl celkem problém a notnou chvíli mi trvalo, než jsem se s tím sžil. Jinak po pár dnech používání už bych se k té klasicky vracet nechtěl, znáte to, na lepší se zvyká rychle. Navíc se s ní dobře pracuje i vestoje.

Vertikální myš CZC Kite One 2

Pro standardního uživatele pc asi budou stačit levé, pravé tlačítko a kolečko, ale tato myš má i 3 tlačítka navíc, to malé je pro nastavení DPI a ta větší slouží pro „zpět psaní“ a „znovu psaní“, jako když stisknete ve Wordu CTRL + Z a CTRL + Y.

Vertikální myš CZC Kite One 3

Na spodku myši je jak už jsem zmínil USB přijímač, tlačítko ON-OFF pro zapnutí / vypnutí myši a přepínač 1 a 2 slouží k přepínání připojeného zařízení a to malé tlačítko je pro spárování přes Bluetooth.

Vertikální myš CZC Kite One 4

KOUPIT MYŠ CZC Kite ONE

Související články:

2 Comments

  1. Jak se drží? Mám už třetí vertikální myš a všechny byly na pohled delší (Hama se 2x podělala v krátké době, Itec měl potíže s BT připojením – šetřit na vertikální myši se mi vůbec nevyplatilo.) Současný Logitech MX Vertical má na délku 120 mm, tohle jen 103 mm.

  2. Já ji testoval méně času než manželka, která je její hlavní uživatel, ale oběma nám vyhovuje.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*