Dotykový notebook HP ENVY m6-p113dx

Moje první zkušenosti s touch screen notebookem dovezeným z Usa popisuji v následujícím článku.

Jeden můj známý jezdí pracovně každý rok do Ameriky a občas is přiveze notebook, protože ceny elektroniky a počítačů jsou v USA rozhodně mnohem nižší než v Evropě, potažmo v České republice.

A ani letos „nevynechal“ a tak dovezl stříbrný model HP ENVY, přesné označení m6-p113dx, s úhlopříčkou 15,6″ a dotykovým displejem. V první řadě je ale nutné myslet na to, že musíte koupit redukci – adaptér pro Českou republiku, protože v Americe mají jiné koncovky do zásuvky.

hp envy notebook 1

hp envy notebook 3

hp envy notebook 4

Parametry:

Model HP ENVY

Procesor AMD FX-Series

Operační paměť 6GB

Pevný disk 1TB

Velikost displeje 15,6″

4xUSB, 1XHDMI, 1x ethernet + slot na SD karty

hp envy notebook 5 hp envy notebook 6

Notebook váží 2,3kg.

hp envy notebook 7

hp envy notebook 8

Bios je zde naštěstí klasický AMI, než ta nová šílenost UEFI, takže nastavení bootování a dalších parametrů nebude problém.

Start Windows 10

Přestože má noťas slušné parametry, náběh Windows 10 mu trval snad minutu a to na něm kromě továrního nastavení nebylo nic dalšího instalováno. Nechápu to ani u notebooků v Čr, ale přece by stačilo tam mít jen instalaci OS a zbytek si každý doinstaluje, ne? Zde toho je v základní instalaci opravdu dost, například cestovatelský program TripAdvisor, dále Amazon, Priceline.com, Twitter a další, pro klasického uživatele pc, zbytečné programy.

TIP: Podívejte se, jaké programy doporučuji nainstalovat do nového pc.

Takže jsem vše, co se používat nebude, smazal, vypnul programy po spuštění, které se tam mnohdy „nacpou samy“ a zbytečně zpomalují start počítače a restartoval. Změna byla znatelná hned a doporučuji všem, komu pc či notebook najíždí pomalu, abyste programy nebo i hry na pc, které nepoužíváte, v počítači smazali. Nehledě na to, že zabírají místo, které se dá vždy využít lépe :)

Dotyková obrazovka

Když jsem hledal cenu, za kolik se prodává v zahraničí (aktuálně cca 690USD) jsem zjistil, že displej je dotykový.

TIP: Dotyková (virtuální) klávesnice ve Windows 10

Asi by to nikoho nenapadlo, protože z noteboku nejde udělat tablet, jako to mají jiné nové modely, u kterých displej otočíte o 180 stupňů a hned je z noťasu tablet. Zde můžete pouze ovládat vše prstem na displeji, ideálně když nemáte myš, jiné využití ale nevidím.

Závěrečné shrnutí

Notebook HP ENVY je opravdu krasavec a rozhodně bych si jej koupil také, výbava, parametry, zpracování, vše je kvalitní tak jak to u značky Hewlett Packard znáte. Škoda jen toho lesklého displeje, osobně preferuji matný displej, ale ten už je k dodání bohužel u minima produktů.

A podsvícenou klávesnici si rozhodně zamilujete hned poprvé, jak se setmí :)

hp envy notebook 2

hp envy notebook 9

Parametry v angličtině:

HP – ENVY 15.6″ Touch-Screen Laptop – AMD FX-Series – 6GB Memory – 1TB Hard Drive – Natural Silver

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*