Dotykový notebook HP ENVY m6-p113dx

Moje první zkušenosti s touch screen notebookem dovezeným z Usa popisuji v následujícím článku.

Jeden můj známý jezdí pracovně každý rok do Ameriky a občas is přiveze notebook, protože ceny elektroniky a počítačů jsou v USA rozhodně mnohem nižší než v Evropě, potažmo v České republice.

A ani letos „nevynechal“ a tak dovezl stříbrný model HP ENVY, přesné označení m6-p113dx, s úhlopříčkou 15,6″ a dotykovým displejem. V první řadě je ale nutné myslet na to, že musíte koupit redukci – adaptér pro Českou republiku, protože v Americe mají jiné koncovky do zásuvky.

hp envy notebook 1

hp envy notebook 3

hp envy notebook 4

Parametry:

Model HP ENVY

Procesor AMD FX-Series

Operační paměť 6GB

Pevný disk 1TB

Velikost displeje 15,6″

4xUSB, 1XHDMI, 1x ethernet + slot na SD karty

hp envy notebook 5 hp envy notebook 6

Notebook váží 2,3kg.

hp envy notebook 7

hp envy notebook 8

Bios je zde naštěstí klasický AMI, než ta nová šílenost UEFI, takže nastavení bootování a dalších parametrů nebude problém.

Start Windows 10

Přestože má noťas slušné parametry, náběh Windows 10 mu trval snad minutu a to na něm kromě továrního nastavení nebylo nic dalšího instalováno. Nechápu to ani u notebooků v Čr, ale přece by stačilo tam mít jen instalaci OS a zbytek si každý doinstaluje, ne? Zde toho je v základní instalaci opravdu dost, například cestovatelský program TripAdvisor, dále Amazon, Priceline.com, Twitter a další, pro klasického uživatele pc, zbytečné programy.

TIP: Podívejte se, jaké programy doporučuji nainstalovat do nového pc.

Takže jsem vše, co se používat nebude, smazal, vypnul programy po spuštění, které se tam mnohdy „nacpou samy“ a zbytečně zpomalují start počítače a restartoval. Změna byla znatelná hned a doporučuji všem, komu pc či notebook najíždí pomalu, abyste programy nebo i hry na pc, které nepoužíváte, v počítači smazali. Nehledě na to, že zabírají místo, které se dá vždy využít lépe :)

Dotyková obrazovka

Když jsem hledal cenu, za kolik se prodává v zahraničí (aktuálně cca 690USD) jsem zjistil, že displej je dotykový.

TIP: Dotyková (virtuální) klávesnice ve Windows 10

Asi by to nikoho nenapadlo, protože z noteboku nejde udělat tablet, jako to mají jiné nové modely, u kterých displej otočíte o 180 stupňů a hned je z noťasu tablet. Zde můžete pouze ovládat vše prstem na displeji, ideálně když nemáte myš, jiné využití ale nevidím.

Závěrečné shrnutí

Notebook HP ENVY je opravdu krasavec a rozhodně bych si jej koupil také, výbava, parametry, zpracování, vše je kvalitní tak jak to u značky Hewlett Packard znáte. Škoda jen toho lesklého displeje, osobně preferuji matný displej, ale ten už je k dodání bohužel u minima produktů.

A podsvícenou klávesnici si rozhodně zamilujete hned poprvé, jak se setmí :)

hp envy notebook 2

hp envy notebook 9

Parametry v angličtině:

HP – ENVY 15.6″ Touch-Screen Laptop – AMD FX-Series – 6GB Memory – 1TB Hard Drive – Natural Silver

O autorovi Miloš Lácha 1149 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*