Firefox Monitor zjistí, zda vaše data neunikla a nebyla zneužita

Firefox Monitor je pomocník, díky kterému zjistíte, zda váš e-mail či heslo v minulosti neuniklo z některého webu, kde máte registraci.

Přiznám se rovnou, když jsem s internetem před 20 lety začínal, jaké si nastavím heslo jsem vůbec neřešil. O tom, jak by mělo vypadat, jaké znaky obsahovat a kolik jich mít nikdo tenkrát moc nevěděl.

Protože třeba i vy máte heslo jednoduché a v kombinaci se stejným e-mailem jej používáte na více webových stránkách, určitě vám doporučuji si toto zkontrolovat.

Mozilla Firefox monitor

Na adrese https://monitor.firefox.com/ zadejte váš e-mail.

Firefox Monitor

A pomocí monitorfirefox zjistíte, zda byl součástí internetového úniku dat.

Mozilla Firefox Monitor 1

Zobrazí se výsledky a jak vidíte, na 4 webech, kde mám registraci, byl známý únik dat.

Mozilla Firefox Monitor 2

Např. na webu 500px došlo v červenci 2018 k úniku dat a až v březnu 2019 byl přidán do databáze. Takže těch pár měsíců, nebo i let, protože jsem si heslo ani mail na tom webu nezměnil, mohl případný útočník používat či zkoušet kombinaci e-mailu a hesla třeba i na jiných www stránkách, což rozhodně není příjemná informace.

Mozilla Firefox Monitor 3

U každého úniku uvidíte, co vše bylo vyzrazeno – nejčastěji heslo a e-mail – a další informace.

Proto každému z vás doporučuji používat toto pravidlo: Co web, to jiná kombinace e-mailu a hesla.

Vím, je jednodušší mít jeden mail a heslo všude, ale pokud vám tato data někdo ukradne, bude mít přístup na všechny www stránky, kde máte registraci s touto kombinací.

Když už se něco podobného stane, rozhodně si heslo změňte. Komu se nechce je vymýšlet, může použít generátor náhodných hesel.

Doporučujeme:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*