Firefox se otevírá v malém okně. Jak to opravit?

Co dělat, když se vám na počítači či notebooku prohlížeč Mozilla Firefox otevře v malém okně? Tento problém se vyskytl na jednom rodinném pc, tak jsem byl rád, že jej mohu vyřešit, protože každá závada na pc je téma na potencionální článek, který může následně pomoci i vám.

Jak obnovit původní velikost okna Firefoxu

Jestli jste v podobné situaci, kdy se vám prohlížeč otevírá pouze v takto malém okně, je řešení jednoduché. Klikněte na Nápovědu v horní liště.

Firefox malé okno

Zde vyberte možnost Další technické informace.

Firefox další technické informace

A na této obrazovce stačí kliknout u volby Vyladění Firefoxu na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovit Firefox

Obnovením výchozího nastavení vyřešíte případný problém, mě to pomohlo hned po zavření a spuštění tohoto webového prohlížeče. Stačí kliknout na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovit Firefox 2

Související články:

3 Comments

  1. Tento postup mně nenapadl. Dík.
    Občas se mi stane (většinou po některé aktualizaci woken a restartu), že některý z cca 20 programů které používám, skutečně otevře buď v malém, či úplně minimalizovaném okně (jen lišta). Pro okamžité použití většinou (opakuji – většinou) lze okno roztáhnout na použitelnou velikost. K nápravě dojde nejpozději po třetím restartu počítadla, kdy se už veškerý používaný SW chová tak, jak jsem si ho „vychoval“ k obrazu svému.
    Ale ten trik, popsaný v článku si budu pamatovat Dík.

  2. Pokud patříte k lidem, kteří používají větší počet rozšíření (doplňků), udělejte si předtím jejich seznam.

  3. Ve Windows jde upravit zástupce a nastavit aby se okno otevíralo v maximalizovaném režimu. V Linuxu to jde také ale tam si nepamatuji jak editovat soubor. Asi bych to vygooglil a chvíli mi to trvalo. Obnovu kvůli velikosti okna je jak s kanónem na vrabce.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*