Funkční klávesy F1 až F12 na notebooku Dell

Na mém notebooku občas mám problém, když chci použít funkční klávesy F1-F12. Našel jsem postup, co je třeba udělat, aby se to nestávalo a zde jsem to zpracoval.

Použití klávesy Fn pro aktivaci speciálních funkcí

Pro spuštění speciální funkce spojené s danou funkční klávesou jednoduše podržte klávesu Fn a zároveň stiskněte požadovanou funkční klávesu.

Funkční klávesy na notebooku Dell Vostro 5471
Funkční klávesy na notebooku Dell Vostro 5471

Přepínání mezi režimy funkčních a speciálních kláves

Aktivaci speciální funkce bez nutnosti držení klávesy Fn dosáhnete stiskem Fn + Escape. Tímto způsobem se přepne režim kláves, a funkční klávesa bude přímo spouštět přiřazenou speciální funkci. Opětovným stiskem této kombinace kláves se funkce vrátí do standardního režimu.

Úprava nastavení v systému BIOS

Pro změnu funkčnosti kláves při startu počítače restartujte zařízení a během zobrazení loga Dell stiskněte klávesu F2 pro vstup do nastavení BIOSu. Pokud se spustí Windows, restartujte zařízení a zkuste to znovu. Ve vašem Dell notebooku můžete narazit na rozdílné verze BIOSu, tak vyberte tu, která odpovídá vašemu noťasu, a podle instrukcí upravte nastavení funkčních kláves.

Dell Vostro 5471 bios
Zapnutí podpory klávesy Fn v biosu notebooku

Nastavení v Centru mobilních zařízení Windows

Stiskněte klávesu Windows a současně klávesu Q, do vyhledávacího pole napište Centrum nastavení mobilních zařízení. V seznamu výsledků vyberte tuto možnost a poté vyhledejte sekci týkající se řady funkčních kláves. Z rozevíracího menu si vyberte preferovanou možnost.

V závislosti na vaší verzi Windows může být tato funkce nedostupná.

Tato různá nastavení a metody umožňují uživatelům přizpůsobit si, jak klávesnice reaguje na stisky kláves, a optimalizovat tak jejich používání klávesnice pro konkrétní úkoly nebo preference.

Zdroj: https://www.dell.com/support/article/cs-cz/sln305029/pr%C5%AFvodce-pou%C5%BE%C3%ADv%C3%A1n%C3%ADm-kl%C3%A1vesnice-a-odstra%C5%88ov%C3%A1n%C3%ADm-probl%C3%A9m%C5%AF?lang=cs

1 Comment

  1. Osobně nastavuji notebooky tak, aby se standardně používalo F1-F12 a pomocí Fn+něco reguluji jas, hlasitost, přepínám výstupy na obrazovky a pod. Což jsou věci, které dělám jednou za uherský měsíc, zatímco F5, F11 a i F7 potřebuji denně. Nemluvě o tom, že pomocí Fn mám i další funkce na dalších klávesách mimo řadu F1-F12, například Insert nebo Pause, a ty otočit naštěstí nejdou.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*