Generátor náhodných hesel musíte také vyzkoušet

Náhodný generátor hesla by měl používat každý, kdo to myslí s bezpečností na internetu vážně. Protože nikdo nechce, aby jeho přístupové údaje byly zneužity, že?

Sami se zeptejte, jestli hesla měníte pravidelně, nebo naopak jeho změna u vás nikdy nenastala? Právě proto zde jsou zdarma dostupné online generátory, které vám hodně usnadní práci.

Generátor hesel Avast

Jeden z nejlepších je ten od Avastu. Na této adrese můžete vytvářet tolik náhodných bezpečných hesel kolik potřebujete a navíc s několika volbami, které jiné weby nemají. Lze si zvolit jak délku hesla, tak i použité znaky. Silné heslo už je to, jaké vám program vygeneruje, ale setkal jsem se s tím, že na vybraných webech, kde jsem hesla měnil, toto heslo nestačilo a bylo nutné tam mít ještě speciální znak (např. @ – zavináč, # – hashtag, € – Euro, $ – Dollar atd.)

generátor náhodných hesel Avast

Generátor hesla ve Firefoxu

Webový prohlížeč Mozilla vám také pomůže vygenerovat heslo a to si následně můžete hned uložit do správce hesel.

Když si budete vytvářet či měnit přístupové údaje na vybraném webu, klikněte pravým tlačítkem myši v okně, kde má být heslo vyplněno a zvolte odkaz Vygenerovat bezpečné heslo.

Vygenerovat bezpečné heslo

Následně zvolte možnost Použít bezpečně vygenerované heslo a Firefox si jej pro tento server uloží.

Vygenerovat bezpečné heslo 2

V neposlední řadě lze tyto pomocníky použít třeba i při změně hesel na wifi routeru (např. u upc / vodafone).

Odkazy:

Pomohl vám článek? Sdílejte jej také přátelům.

4 Comments

  1. Že bych si nechal vygenerovat heslo Avastem považuji za zhovadilost. Program, který šmíruje lidi a jejich data prodává dál…., to je Avast! A druhá věc je ta, že nabízená hesla jsou nezapamatovatelná. Viz“ d5tS45k74DW14@7BHs°%a68?Lw8!2p-o8 ! Takže nezbývá, než si toto někam zaznamenat. A je konec s bezpečností.

  2. Honzo, od toho jsou správce hesel, kam si lze tato vygenerovaná uložit a stačí mít jen jedno hlavní, zapamatovatelné, ale přesto „složité“.

  3. Pro „Čisté PC“ – Funguje to do té doby, než odejde HDD. Pak si mohu strčit „zapamatovatelné, ale přesto složité“ heslo kam? Kdyby „Čistý PC“ znal rutiny odhalování hesel, věděl by, že to „zapamatovatelné“ už není bezpečné. Jinak na ˇˇCisté PC“ chdím rád, protože o IT píše samé triviality, které zná kdejaký 10tiletý školák. Nic ve zlém….

  4. Náhodná hesla jsou jistě docela bezpečná (až do úrovně náhodnosti generátoru náhodných čísel v generátoru hesel). Problémem je, že pokud mám archivováno dejme tomu dvě stě různých přihlášení a hesel, nejsem schopen ta hesla používat jinde než na domácím hřišti. Proto nepoužívám náhodná hesla, ale jen jedno (a mám ho pečlivě zapsané na papírku mezi řidičákem a techničákem (bez podrobností, co to je :-) ) a ostatní údaje mám v Bitwardenu. Pokud ve světě zapomenu přihlašovací údaje k čemukoliv, dokážu se přes tuto aplikaci k požadované informaci dostat. Je to sice taky nebezpečné, ale přijde mi to jednodušší, než tahat sebou něco na flešce, kde bych měl hesla uložená.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*