Gimp – grafický editor pro Windows je česky a zdarma ke stažení

Gimp je jeden z nejznámějších zdarma dostupných grafických editorů, proto i zde na webu informace o tomto programu nemůže chybět.

Kde stáhnout Gimp

Aktuální verze programu je ke stažení na webu Gimp.org – zadarmo a v češtině.

Gimp

A vypadá přesně takto. Kdo chcete přejít na free variantu třeba z profi programu Adobe Photoshop, zde se budete cítit jako doma. Já nejsem grafik a k tomu, abych se Gimp naučil alespoň z 20% používat, bych potřeboval manuál. Tak jsem zapátral a jeden našel a dokonce česky. Download – stahujte zde.

Gimp 2

Asi by bylo zbytečné si tento prográmek instalovat, pokud nebudete dělat grafiku, ale stačí vám jen občas zmenšit fotky. Na to doporučuji zdarma dostupný český Zoner Photo Studio.

Začínám ale v Gimpu pomalu objevovat zajímavé vychytávky, tak pokud jste v této oblasti také „nepolíbení“, pár tipů do dalších článků už mám připravených.

Doporučujeme:

O autorovi Miloš Lácha 1149 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

3 Comments

  1. Ahoj, stáhla jsem si gimp, protože mi skončila práva na Corell. Občas potřebuji dělat kompozice z fotek jako podklady pro malbu. Sotva jsem se z Gimpem naučila jakž takž pracovat, začal padat po prvním uloženém obrázku. Zkusila jsem ho několikrát odinstalovat a nainstalvat znovu, ale dělá to pořád. Co s tím ?

  2. Ahoj Petro, tak to neporadím, může být asi více příčin, slabý výkon pc, málo paměti atd. Podobné grafické programy jsou velcí žrouti RAM-ky :)

  3. Dobrý den, já bych potřeboval vědět jaky technicky si mám koupit notas, aby mi gimp fungoval bezvadně a nesekal se. Děkuji Zbynek

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*