Historie schránky ve Windows 11. Jak ji zapnout?

Historie schránky ve Windows 11 je užitečná funkce, která vám umožňuje ukládat několik položek zkopírovaných do schránky, abyste je mohli později použít.

Jak zapnout historii schránky ve Windows 11

Stiskem klávesy Windows a I se dostanete do Nastavení. Zde klikněte vlevo v menu na Systém a dále potom vpravo dole na Schránka.

Schránka ve  Windows 11

Na stránce Schránka uvidíte přepínač Historie schránky. Klikněte na přepínač, aby se změnil z „Vypnuto“ na „Zapnuto“.

Zapnout historii schránky Windows 11

Vpravo dole se vám na monitoru zobrazí tato volba, abyste si mohli zapnout Historii schránky. Můžete také povolit „Synchronizaci napříč zařízeními“. Toto nastavení umožňuje sdílet obsah schránky mezi více zařízeními, pokud jste přihlášeni ke stejnému Microsoft účtu.

Historie schránky Windows 11 - 3

Používání je jednoduché. Po zapnutí historie schránky můžete zobrazit obsah schránky kdykoli stisknutím kláves Windows + V. Tím se otevře panel historie schránky, kde můžete vidět a spravovat položky, které jste dříve zkopírovali. Když klikněte na 3 tečky, dostanete se na další volby.

Schránka ve Windows 11

Zde pak můžete jednotlivé položky smazat nebo připnout. Kdykolik stisknete Printscreen, přibyde zde nová položka.

Historie schránky Windows 11 - 5

Díky historii schránky ve Windows 11 můžete snadno přistupovat k nedávným položkám schránky, což vám usnadní práci s textem nebo obrázky, které často používáte nebo potřebujete opakovaně vkládat.

O autorovi Miloš Lácha 1147 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

1 Comment

  1. Funguje i ve W10, MS ji kdysi přidal.
    Nastavení – Systém – Schránka

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*