Import hesel do Chrome z Firefoxu

Jak exportovat hesla z prohlížeče Mozilla Firefox a naimportovat je do Google Chrome, abyste si své oblíbené weby mohli prohlížet třeba i v mobilu, kde je Chrom skoro vždy výchozí.

Návod na import hesel krok na krokem

Spusťte Firefox. To byl před rozmachem Chromu jeden z nejoblíbenějších a celosvětově nejpoužívanějších prohlížečů. Klikněte na 3 čárky vpravo nahoře a pokračujte na volbu Hesla.

Mozilla Firefox hesla

Zde vyberte možnost Exportovat hesla.

Export hesel Firefox Mozilla

Vyskočí vám toto informační okno, abyste soubor hned po exportu smazali, protože hesla jsou uložena s čitelným textem. Na to myslete.

Poznámka k exportování hesel

Pokud používáte pro přihlášení do Windows Microsoft účet s nastaveným PINem, v tomto kroku jej musíte zadat.

Zabezpečení Windows PIN

Exportovaný soubor s hesly se jmenuje hesla.csv. Otevřít jej můžete v Excelu, pokud byste se chtěli podívat, jak tam ta hesla „vypadají“.

Exportovaná hesla z Firefoxu

Nyní spusťte Google Chrome prohlížeč, klikněte vpravo nahoře na 3 tečky, pokračujte na volbu Hesla a automatické vyplňování a Správce hesel Google.

Import hesel do Chrome

Na této stránce klikněte na volbu Nastavení.

Správce hesel Google Chrome

A zde u volby Importovat hesla klikněte na tlačítko Vybrat soubor.

Nastavení správce hesel Google

Na disku zvolte soubor hesla.pcv a tato do prohlížeče naimportujte. Pokud už tam máte weby, kde jste si heslo zadávali, zeptá se vás systém, že byla existující hesla nalezena a jestli je chcete nahradit. Stačí zaškrtnout (bohužel po jednom, nejde všechny) ty dotyčné weby a kliknout na Nahradit. Tím se přepíšou ty staré.

Import hesel do Chrome 2

Nakonec vám vyskočí hláška, že import byl úspěšný. Nezapomeňte po úspěšném nahrání hesel ten csv soubor smazat.

Import hesel do Chrome 3

O autorovi Miloš Lácha 1147 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*