Instalace ovladačů (driverů) ve Windows 11

Jak stáhnout ovladače (drivery) pro nové zařízení, které ještě operační systém Windows 11 nemá „v seznamu“.

Jak aktualizovat ovladače Win 11

Klikněte pravým tlačítkem myši na hlavní panel a poté volbu Správce zařízení.

Správce zařízení Windows 11

U zařízení, kde máte vykřičník, to značí, že pro ně nemají Win 11 ovladače. Já mám novou základní desku Asus Prime Z590 a to je přesně ten případ. Pokud máte pc starší, asi by to neměl být problém, ale u nového hardware je nutné drivery aktualizovat ručně.

TIP: Jak aktualizovat Windows 11

Klikněte tedy u toho „problémového“ zařízení pravou myší a zvolte Aktualizovat ovladač.

Instalace ovladačů Windows 11

Volbu Automaticky vyhledávat ovladače nemá význam spouštět, protože by se nenašly, takže zvolte Vyhledat ovladače na mém počítači.

Instalace ovladačů Windows 11 - 2

Do DVD mechaniky stačí vložit instalační disk a v tomto umístění ovladače vyhledat. Toto vám doporučuji v případě, že si nechcete nainstalovat zbytečné doplňky a „vylepšení“, které výrobce nabízí a často je 99% lidí nevyužije.

Instalace ovladačů Windows 11 - 3

Drivery se hledají.

Instalace ovladačů Windows 11 - 4

A jak vidíte, úspěšně jsou nainstalované.

Instalace ovladačů Windows 11 - 5

Po kontrole Správce zařízení už tam není žádný vykřičník, takže je hotovo.

Instalace ovladačů Windows 11 - 6

Kdo by neměl instalační disk s ovladači, tomu doporučuji navštívit web výrobce počítače, hlavně tedy základní desky a zde je obvykle podsekce Podpora nebo Download. Tam stačí doplnit informaci o jaké pc, desku nebo zařízení se jedná a příslušné soubory pro váš operační systém stáhnout. Často verze pro Windows 10 funguje i pro Win 11.

Odkazy:

3 Comments

  1. Opäť udávate niekedy nesprávne informácie.
    Často niektoré aktualizácie NIE JE vhodné inštalovať. Týka sa to najmä aktualizácií ovládačov, nakoľko tieto sú často výrobcami komponentov/NB špecifické a prispôsobené.
    Každé zariadenie v PC/NB má svoje VID (Vendor ID) a podľa toho sa dá vyhľadať presný ovládač. Spoliehať sa na WU – často cesta k tomu, ako si PC/NB znefunkčniť – pretože WU hľadá skôr generické ovládače (od M$) a až potom (ak nenájde) hľadá inde.

  2. Dobrý den stále se mi ukazuje, že mám zastaralé ovladače, abych si je aktivovala, snažím se o to, ale nejde mi to, prosím pomožte mi stím děkuji Zemánková Věra

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*