Hybridní televize, také známá jako HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV), je kombinací televizního vysílání a internetových funkcí. Umožňuje uživatelům přístup k interaktivním službám přímo z televize, jako jsou například on-demand videa, přehrávání zpětného vysílání, online nákupy, interaktivní reklama a další.

Hybridní televize, ve zkratce HbbTv, je tv, která umožňuje přijímat nejen televizní vysílání, ale i díky tomu, že má ethernet přípojku nebo wifi, tak i obsah volně šiřitelný po internetu. Tyto televize jsou také označovány jako Smart Tv.

HbbTV kombinuje televizní signál vysílaný přes terestrickou, satelitní nebo kabelovou síť s internetovým obsahem, což umožňuje uživatelům procházet a vybírat obsah z různých zdrojů pomocí televizoru a dálkového ovladače. To umožňuje uživatelům, aby mohli sledovat své oblíbené televizní pořady a zároveň mít přístup k dalším službám a obsahu přes internet.

HbbTV se stává stále populárnějším způsobem televizního vysílání, zejména v Evropě, kde je již integrován do většiny nových televizorů a set-top boxů.