iCloud je cloudová služba od společnosti Apple, která umožňuje uživatelům ukládat a synchronizovat svá data mezi různými zařízeními jako jsou iPhone, iPad, iPod Touch, Mac a PC. iCloud nabízí bezplatné úložiště pro zálohování fotografií, dokumentů, hudby, zálohování zařízení a mnoho dalšího.

iCloud je virtuální harddisk, ke kterému se připojíte kdykoliv a odkudkoliv. Jedinou podmínkou je mít zařízení od firmy Apple – iPad, iPod, iPhone, iMac.

S iCloudem si můžete například synchronizovat kontakty, kalendáře, poznámky, úkoly a e-maily mezi všemi vašimi zařízeními. Také můžete sdílet své fotografie a videa s rodinou a přáteli pomocí sdílených alb.

iCloud také obsahuje několik dalších funkcí, jako například iCloud Drive pro ukládání a sdílení souborů, iCloud Keychain pro správu hesel a kreditních karet, iCloud Music Library pro streamování hudby a mnoho dalšího. iCloud je integrován do většiny aplikací od společnosti Apple a funguje s různými operačními systémy jako jsou iOS, macOS a Windows.

Na podobném principu funguje Google Disk, DropBox nebo One drive.