Bill Gates je americký podnikatel, filantrop a softwarový developer. Narodil se 28. října 1955 v Seattlu ve státě Washington. Je známý především jako spoluzakladatel společnosti Microsoft, jedné z největších a nejúspěšnějších technologických firem na světě. Spolu s Paulem Allenem založili Microsoft v roce 1975, a Gates se stal jednou z hlavních postav společnosti, která získala obrovský úspěch především díky operačnímu systému Windows.

Bill Gates byl dlouhou dobu výkonným ředitelem (CEO) Microsoftu, než v roce 2000 předal tuto pozici Stevu Ballmerovi. I poté však zůstal aktivním členem představenstva společnosti až do roku 2014, kdy se rozhodl odejít a zaměřit se více na svou nadaci.

Bill Gates a jeho bývalá manželka Melinda Gatesová založili v roce 2000 nadaci Bill a Melinda Gatesových, která se věnuje zlepšování zdravotní péče, vzdělání a snižování chudoby po celém světě. Jejich nadace je jednou z největších soukromých charitativních organizací na světě.

Gates je také známý svým obrovským majetkem, který ho řadí mezi nejbohatší lidi na světě. Avšak v květnu 2021 se Bill a Melinda Gatesovi oznámili svůj rozvod po 27 letech manželství.