Steve Ballmer je americký podnikatel a bývalý výkonný ředitel společnosti Microsoft Corporation. Narodil se 24. března 1956 v Detroitu, v Michiganu.

Ballmer se připojil k Microsoftu v roce 1980 jako 30. zaměstnanec společnosti, kterou spolu s Billem Gatesem založili. Během svého působení ve společnosti Microsoft zastával různé vedoucí pozice, včetně pozice generálního ředitele (CEO) od roku 2000 do roku 2014.

Jako CEO společnosti Microsoft sehrál Ballmer klíčovou roli ve vedení společnosti v období intenzivního růstu a rozvoje. Během jeho vedení se Microsoft stal jedním z předních světových poskytovatelů softwaru a technologií, a to včetně operačního systému Windows, kancelářských aplikací Office, serverového softwaru a dalších produktů.

Pod Ballmerovým vedením Microsoft také expandoval do nových oblastí, včetně cloudových služeb a hardwaru, jako je herní konzole Xbox. Společnost také převzala několik významných technologických společností, včetně akvizice Skype a Nokii.

Po odchodu z pozice CEO Microsoftu se Ballmer věnoval různým podnikatelským a filantropickým aktivitám. Je majitelem týmu Los Angeles Clippers v National Basketball Association (NBA) a založil Ballmer Group, charitativní organizaci zaměřenou na podporu komunit v potřebě.

Steve Ballmer je známý svou vášní a energií, kterou do svého podnikání přinášel. Byl považován za charismatického a dynamického vůdce, který se významně podílel na transformaci Microsoftu do jedné z nejvlivnějších technologických společností na světě.

Díky svému dlouholetému působení ve společnosti Microsoft a jeho přínosu v oblasti technologií a podnikání je Steve Ballmer uznáván jako významná osobnost v technologickém průmyslu.