USB OTG (On-The-Go) je speciální druh USB rozhraní, které umožňuje mobilním zařízením, jako jsou chytré telefony a tablety, komunikovat s jinými USB zařízeními, jako jsou klávesnice, myši, flash disky, externí pevné disky a další. USB OTG umožňuje mobilním zařízením fungovat jako hostitelská zařízení a poskytuje jim možnost ovládat připojená USB zařízení.

USb otg je funkce umožňující k vašemu zařízení, nejčastěji mobilnímu telefonu, připojit jiné zařízení, například usb flash.

Použití USB OTG je obvykle jednoduché – uživatel jednoduše připojí USB kabel s jedním koncem do mobilního zařízení a druhým koncem do USB zařízení, které chce použít. Pokud je mobilní zařízení kompatibilní s USB OTG, automaticky rozpozná připojené zařízení a začne s ním komunikovat.

Použití USB OTG může být užitečné, pokud potřebujete přenést data mezi dvěma zařízeními, ale nemáte k dispozici Wi-Fi nebo Bluetooth připojení, nebo pokud chcete ovládat své mobilní zařízení pomocí klávesnice a myši. USB OTG může být také užitečný pro připojení externího pevného disku k mobilnímu zařízení, což umožňuje ukládání většího množství dat a rozšíření úložiště.