Jak a čím otevřít soubor s příponou PDF

Soubory s příponou PDF bez problémů otevřete ve Windows 10. Jak ale postupovat, pokud máte starší operační systém?

Prohlížeč souborů PDF ve Windows 10

V „desítkách“ se pédéefko otevírá pomocí internetového prohlížeče Edge. Můžete si ale nastavit, aby se otevíral v programu k tomu určeném, což je Adobe Reader, který je ke stažení zdarma.

Na adrese www.adobe.com stáhněte instalační soubor a ten následně spusťte.

Ještě předtím doporučuji Volitelné nabídky nezaškrtávat, protože antivirový program v pc už jistě máte a není třeba mít v pc dva.

Adobe Acrobat Reader 1

Stáhněte soubor readerdc_cz_xa_install.exe a tento spusťte.

Adobe Acrobat Reader 2

Instalace proběhne celkem rychle.

Adobe Acrobat Reader 3

Po instalaci je třeba Windows říct, že chcete, aby se soubory s příponou PDF otevíraly právě tímto programem. To uděláte podle tohoto článku, kde popisuji, jak konkrétní program přiřadit k příponě souboru.

Jak otevřít PDF ve Windows 8,1, 7, Vista a XP

Program nainstalujte opět z webu Adobe, jak popisuji výše, ale protože k této příponě není v těch starších OS žádný program přiřazen, jeho doinstalováním se automaticky přiřadí k těmto formátům a Adobe Reader se automaticky spustí po kliknutí na *.pdf soubor.

Přečtěte si ještě

O autorovi Miloš Lácha 1149 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*