Jak naformátovat disk v pc

Naformátovat pevný disk ve Windows 10 lze několika způsoby. S tímto návodem to zvládne každý uživatel pc.

Formátování disku

V případě, že si koupíte nový harddisk, bude nutné jej naformátovat. Pokud to bude disk na systém, pak toto lze poměrně snadno udělat už při instalaci operačního systému Microsoft Windows 10. Jestliže se nebude jednat o systémový disk C, ale třeba další hdd v pc, např. na zálohování dat, ten bude také nutné nastavit, když už jste na něm měli jiné soubory. A přesně tento postup popíšu.

Jak naformátovat hdd

Po spuštění Průzkumníka klikněte na Tento počítač, vyberte disk a po kliku pravým tlačítkem myši pokračujte volbou Formátovat.

Jak formátovat disk v pc 2

Vidíte kapacitu disku (ze 120GB je dostupných 111 Giga), systém souborů NTFS a velikost alokační jednotky. Pokud by vám hodnoty neseděly, je možné Obnovit výchozí nastavení zařízení. Jednotku lze pojmenovat a zvolit Rychlé formátování – výchozí volba. Pokud je vše ok a nechcete nic nastavovat, klikněte pouze na Spustit.

Jak formátovat disk v pc 3

Upozornění stačí odkliknout OK.

Jak formátovat disk v pc 4

A formátování bylo dokončeno.

Jak formátovat disk v pc 5

Vidíte, že disk je připraven – smazán.

Jak formátovat disk v pc 1

Žádný externí program pro formát disku není třeba, je součástí Win10.

Odkazy:

O autorovi Miloš Lácha 1149 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*