Jak hibernaci ve Windows 10 vypnout a zakázat

Jak zakázat – vypnout hibernaci ve Windows 10 se dozvíte v dnešním návodu.

Vypnutí hibernace Windows 10

Klikněte na lupu vedle startu a napište CMD. Tím spustíte příkazový řádek. Je nutné jej ale Spustit jako správce, jak vidíte na obrázku.

Hibernace Windows 10 - 7

A zde napište powercfg /h off a potvrďte pomocí klávesy Enter.

Hibernace Windows 10 - 8

Jak vidíte, volba hibernace již při zavření víka notebooku či vypnutí noťasu tam není.

Hibernace Windows 10 - 9

Pokud chcete hibernaci ve Win 10 opět zapnout, postup je stejný, jen je nutné do příkazového řádku napsat powercfg /h on .

O autorovi Miloš Lácha 1148 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

5 Comments

  1. Ono to nejde nastavit z toho dialogového okna, které ukazujete na obrázku? V sedmičkách si prostě ponastavuji jak chci aby se noťas choval a funguje to. Nevím, proč bych hibernaci zakazoval tzv. „natvrdo“. Nebo jsem nepochopil nějakou hlubší souvislost? (desítky ještě nemám, přejdu až nebude vyhnutí – ale zajímá mně to). Dík za reakci.

  2. Láďo, v sedmičkách to bylo trochu jednodušší, desítky už tolik možností (což je možná pro BFU dobře), nemají. Když někdo chce něco vypnout, ale mělo by to být zapnuté, ať ví, že to lze, samozřejmě je na uvážení každého, jak mít dobře pc nastavené. Veškeré články na internetu jsou jen doporučení, ne povinnost „nastavte si to přesně takto“ :)

  3. Děkuji. Mně na tom zarazilo jen to, že se doporučuje vypínání funkce přes příkazový řádek a ne z dialogového okna.

  4. Hibernaci je lepsi vypinat pokud mate SSD disk se systemem. Aby se na nej zbytecne nezapisovalo.

  5. pocitac se misto prechodu do rezimu spanku vypne. Nevite cim by to mohlo byt?
    mam nastaveny rezim spanku, ale misto toho se spousti nejspis prave hibernace, kterou ale nemam vubec povolenou. Windows 10 jsou podle me sileny paskvil.

    diky za radu .

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*