Jak nainstalovat nový bios na notebook Dell Vostro

Nové biosy pro notebooky Dell vychází celkem často, proto vám ukážu na názorném příkladu, jak jej stáhnout a aktualizovat.

Bios update Dell Vostro

Program Dell SupportAssist vám v případě, že je na váš notebook nový bios, tuto informaci automaticky zobrazí. Poté stačí jen kliknout na Instalovat.

Dell Vostro aktualizace biosu

Před aktualizací je doporučeno noťas připojit do sítě.

Dell Vostro aktualizace biosu 2

Nakonec jen notebook restartujte a je hotovo.

Dell Vostro aktualizace biosu 3

I když někteří uživatelé mají aktualizace vypnuty, rozhodně je doporučuji zapnout, protože často vylepšují chyby, které měla ta předchozí verze. A nejen to.

Odkazy:

3 Comments

  1. Určitě jsou i jiné způsoby instalace nového BIOSu – pro lidi, kteří si neucpávají notebooky bloatwarem od výrobce. Při výkonu dnešních procesorů (především AMD) už to není tak zlé, ale nejsou tak dávno doby, kdy tyhle utilitky sežraly třeba pětinu výkonu a desetinu paměti. Osobně na notebook vždycky instaluju čistá Windows od Microsoftu a od výrobce si stahuju jen nutné ovladače, především pro horké klávesy, někdy se musí použít ovladač zvuku, touchpadu a podobně. Prostě podle toho, co po instalaci nefunguje. Ovladač grafiky zásadně od výrobce grafického čipu – i když u integrované grafiky Intelu je to jedno, tam stačí ten z Windows.

    Samozřejmě si pak aktualizace musí člověk hlídat sám, ale v praxi stačí jednou měsíčně mrknout na stránku s ovladači pro příslušný stroj. U Dellu, pokud si dobře vzpomínám, stáhnete BIOS v souboru s příponou exe. Stačí jej spustit.

  2. Karle, to sice možné je, ale 95% (možná ještě víc) uživatelů prostě řešit nic navíc nechce, to jen několik málo % z nás si s pc vyhraje :D

  3. Vždyť píšu, že dnes už to tak nevadí. Ale ještě před pár lety tak člověk ušetřil mnohonásobně víc času, než mu zabrala osobní kontrola aktuálnosti ovladačů – protože mě k dispozici víc výkonu pro své aplikace. Osobně vytloukám i dnes z Windows všechno zbytečné.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*