Jak napsat správně E-mail

E-maily dnes už téměř všude nahradily klasickou poštu – papírové dopisy. A i když už by se mohlo znát, že posílat mail umí každý, od malého dítěte až po seniory, ne vždy tomu je tak a proto v dnešním návodu poradím i začátečníkům, kteří s elektronickou poštou teprve začínají.

Jak správně napsat email

Jediné, co potřebujete k tomu, abyste si mohli dopisovat přes internet s přáteli a rodinou, je e-mailový účet. Jak si jej založit na Seznamu nebo zřídit na Google jsem již popisoval, samozřejmě existuje více společností, které nabízejí e-mail zdarma, Seznam a Google jsou ale v Čr nejpoužívanější.

Po přihlášení do „pošty“ máte vlevo nahoře ikonku. Seznam.cz tam má text Napsat e-mail.

Jak napsat e-mail

E-mail od Google napíšete kliknutím na tlačítko Nová zpráva.

Nová zpráva Gmail

Jak psát e-mail

Aby vaše zpráva dorazila příjemci v pořádku, je nutné znát jeho e-mailovou adresu. Nejčastěji bývá ve tvaru jmeno.prijmeni@seznam.cz případně jmeno.prijmeni@gmail.com

Tu vložte do řádku Příjemce. Do sekce Předmět napíšete téma, čeho se vaše zpráva týká. Je neslušené tam nedávat nic, takže tak dejte např. text Pozdrav z dovolené v Řecku.

A samotného těla zprávy napište „dopis“, podobně, jako jste jej dříve psali na papír.

Nezapomeňte se na závěr podepsat a nakonec kliknout na tlačítko Odeslat.

Jak napsat e-mail na Seznamu

Jak poslat fotky emailem

Je možné také přiložit fotky, takže pokud chcete kromě textu dotyčnou osobu potěšit i obrázkem z dovolené, stačí kliknout na tlačítko Přiložit soubor/y a fotku/fotky přidat. Pokud je máte moc velké, použijte tento návod ke zmenšení fotografií.

Osobně e-maily posílám raději, než telefonuji. Dotyčný ne vždy má čas si s vámi popovídat, když je třeba zahlcen prací, ale na mail se dá reagovat později, není to sms nebo zpráva na Wacapu, aby se muselo odpovídat hned.

Jak napsat email vzor

Samozřejmě toto je vzor emailu hlavně mezi rodinou nebo přáteli, napsat žádost emailem nebo formální pracovní e-mail třeba přímo s obchodní nabídkou je něco trošku jiného.

O autorovi Miloš Lácha 1147 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*