Jak nastavit nové heslo v MYSQL databázi

Někdy se může stát, že se vám nepůjde přihlásit do administrace WordPressu a ani nebude možné si nové heslo nechat zaslat e-mailem. Naštěstí to lze nastavit přímo v databázi.

Co budete potřebovat

V konfiguračním souboru wp-config.php jsou údaje k databázi, bude vám stačit tedy jméno (DB_USER) a heslo (DB_PASSWORD).

TIP: Hledáte hosting pro své www stránky? Doporučuji Český hosting.

Poté se přihlásíte na serveru do databáze přes phpMyAdmin, každý webhosting to má jinak, ale v nápovědě u toho konkrétního to najdete.

Obvykle to je ve formátu mysql.vashosting.cz. a zadáte tedy to jméno a heslo, které jste si zjistili.

PHP My Admin

Nez začnete dělat změny, určitě DB zálohujteSQL a Export.

Poté rozkliknete vaší databázi, vlevo v menu je řádek users, pokud jste neměnili předponu při instalaci, je ve formátu wp_users. Dále vpravo kliknete u admin účtu na Upravit.

PHPMyAdmin změna hesla

A zde u hodnoty user_pass nastavte funkci z rozbalovacího menu na MD5 a vpravo ve sloupci Hodnota zadejte vaše nové heslo.

Nakonec nezapomeňte na konci této stránky potvrdit Proveď.

PHPMyAdmin změna hesla 2

Nové heslo je nastaveno, nyní se můžete přihlásit na adrese www.vasweb.cz/wp-login.php.

O autorovi Miloš Lácha 1147 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

1 Comment

  1. Upřímně jsem zděšen, že jeden z nejrozšířenějších moderovacích systémů stále ještě používá MD5 šifrování, které je již dávno zcela prolomené a existují na ně kompletní duhové tabule. Samozřejmě to není problém autora, návod je jednoduchý a v pořádku, ale možná tedy navrhují do budoucna také návod , jak v tom systému změnit systém hesel na alespoň SHA256 či silnější.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*