Jak odebrat Microsoft XPS Document Writer z Windows 10

Určitě jste si někdy při tisku z Windows 10 všimli, že kromě klasické tiskárny tam máte také ikonku Microsoft XPS Document Writer. A proč tam mít něco, co nikdo nepoužívá. Proto popíšu, jak tuto funkci odstranit.

Co to je Microsoft XPS Document Writer

Původně se tato firma snažila formátem XPS udělat konkurenci pro dnes již klasický formát PDF. Bohužel jim to ale nevyšlo, takže zůstalo jen u „zbytečné funkce“ ve Windows 10.

Jak XPS Document Writer z Win 10 odinstalovat

Otevřete si Zařízení a tiskárny ve Windows 10 podle tohoto návodu a jak vidíte, mezi tiskárnami tam je i Microsoft XPS Document Writer.

Jak odebrat Microsoft XPS ve Windows 10 - 1-

Pomocí dalšího návodu Jak zapnout nebo vypnout funkce systému Windows 10 se dostanete právě na tuto obrazovku a dole je poslední volba Zapisovací modul dokumentů Microsoft XPS. Tak u této zrušíte zaškrtnutí vlevo ve čtverečku.

Jak odebrat Microsoft XPS ve Windows 10 - 2

Po chvíli se zobrazí toto informační okno, že Systém Windows provedl požadované změny.

Jak odebrat Microsoft XPS ve Windows 10 - 3

A když se podíváte znovu na seznam tiskáren, tak uvidíte, že tam už „XPS“ není.

Jak odebrat Microsoft XPS ve Windows 10 - 4

O autorovi Miloš Lácha 1147 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*