Jak odinstalovat Microsoft Edge z Windows 10

Přestože Microsoft psal, že nový Edge nejde odinstalovat, opak je pravdou, jde to. Ale na druhou stranu, je to opravdu nutné? Ostatně čtěte dál.

Microsoft Edge uninstall

Webový prohlížeč Edge 2020 nahradil ten původní, který byl pomalejší a fungoval také na starším jádru. Nová verze je založena na projektu Chromium, je rychlejší, bezpečnější a dalo by se říct, že jiný prohlížeč ani ve Win 10 nebude potřeba.

Navíc prý nejde odinstalovat. ALE, kdo už pár let používá Chrome či Firefox, proč mít v počítači další program, který nevyužijete?

Jak vypnout a odstranit Edge ve Windows 10

Aplikace a funkce

Můžete si zkusit najet na volbu Aplikace a funkce, ale sami vidíte, že tak jednoduše se jej zbavit nejde, neboť volba Odinstalovat je vyšedlá.

Naštěstí to jde jinak, a zde si můžete poznamenat verzi Edge, bude se později hodit.

Microsoft Edge - aplikace / funkce

Průzkumník

Pomocí Průzkumníka bude třeba zjistit celou cestu k souboru, který následně použijete. Celá cesta vypadá takto, na ukázku se podívejte i na obrázku. V době vydání článku je aktuální verze tato 87.0.664.75. Když budete návod číst později, bude nutné číslo verze změnit, najdete jej ve složce Application, případně na obrázku výše názvem.

C: \ Program Files (x86) \ Microsoft \ Edge \ Application \ 87.0.664.75 \ Installer

Microsoft Edge - Program Files

Příkazový řádek

Klikněte na Start a spusťte Windows Powershell (správce).

Do tohoto řádku následně doplňte:

cd „C:\Program Files (x86)\Microsoft\Edge\Application\87.0.664.75\Installer“

čímž se dostanete bez složitého vypisování až do požadované složky, jak je vidět na obrázku.

POZOR: Pokud by vám to hlásilo chybu, máte špatně verzi Edge a je nutné vložit správnou, aktuální.

Windows PowerShell správce

Příkaz pro odinstalaci

Stále v příkazovém řádku s „administrátorem“ spusťte tento příkaz, pomocí které se vám podaří Edge odebrat ze systému Windows10.

.\setup.exe –uninstall –system-level –verbose-logging –force-uninstall

Internetový prohlížeč, který byl součástí operačního systému, je pryč. Kdybyste se ale rozhodli jej opět do počítače nahrát, pak jej stáhnete zde.

Zdroj: https://www.techrepublic.com/article/how-to-uninstall-the-edge-browser-in-windows-10/

Odkazy:

19 Comments

 1. Dobrý deň , nefunguje to . Všetko sa dá zadať ale v konečnom dôsledku mi zasa nabehne Microsoft Edge a nemožem sa ho zbaviť.

 2. Mirku, aktuální verze je 89.0.774.45, jak jsem upozorňoval v článku, musí tam být ta správná.

 3. Mirek má pravdu, v březnu 2021 to nejde odinstalovat. V admin otevřeném powershellu to skončí na vyjímku s dovětkem, že edge je part of operation system a edge se vesele otevírá dál…to že si musí člověk vybrat jiný adresář podle verze edge je snad jasné každému. Jediné, co to smazalo je setup z daného adresáře. Bohužel zdá se, že ve svém vlastním počítači už člověk není admin na všechno. Po poslední aktualizaci WIN10 je počítač jako šnek. 32GB RAM a 4GHz 4 jádrový i7 je šnek. Asi už dám i na tento poslední počítač doma linux. Já kvůli Microsoftu nebudu kupovat nový stroj, když tento má pořád dostatečný výkon s „normálním“ operačním systémem. Nevím, proč by firefox měl něco hrnout přes edge. Stačí mi jeden web browser.

 4. Bohužel nefunguje to, vše jsem zadal tak, jak je uvedeno v postupu, vč. aktuální verze (C:\Program Files (x86)\Microsoft\Edge\Application\89.0.774.45\Installer), ale Edge se mi opět nainstaloval či aktualizoval i s přidáním ikony na plochu.
  Chová se to stejně, jako když jsem chtěl odinstalaci provést přes Ovládací panely\Programy\Programy a funkce.

 5. Přesně jak psal p. Šebesta-prostě s tím ksindlem nejde nic udělat… a jak psal Franta K.-po poslední aktualizaci jede fakt jako šnek a to mám měsíc starej(novej)stroj. Bohužel jsem zapomněl vypnout aut. aktualizace (vždycky jsem je dělal ručně) a tak dobře mi tak…ale nevzdávám to, zkouším to dál a jinak už jenom z principu, když je člověk nas..ej tak dokáže hodně.

 6. Přes powershell mi to nešlo, tak jsem to dal přes CMD jako root a ejhle, je to pryč.

 7. Podařilo se mně ho odstranit skrze CCleaner Professional. Teď můžeš zase kšeftovat přes covid, ty zakrslý šmejde.

 8. Postup funguje opravdu pouze přes příkazový řádek(CMD) spuštěný jak správce. Pro jistotu mám již delší dobu i zakázané aktualizace. Jen je asi potřeba celý postup znovu zopakovat po každé vynucené aktualizaci. Také mne velice vytáčí to, že člověk opravdu v mnoha případech není pánem nad svým operačním systémem, a musí Mrkvosoft takto přečůrávat…

 9. EDGE opravdu ze systému odinstalovat na 1000% nejde. EDGE je součást systému a některé aplikace jsou na něm závislé. Odinstalují se pouze nějaké „spouštěcí“ soubory. Jak WU zjistí nějakou poruchu, okamžitě stáhne novou verzi. Jde to pouze „povrchně“ zakázat, aby se nespouštěl. Ale jak ho nějaká aplikace spustí, tak je všechna práce s nastavováním ztracená, všechno se zase obnoví do původního stavu. Jediná možnost trvale vypnout WU, ale na to je zapotřebí použít nějaký stopupdate. Ve W10 to už vypnout také nejde. Zlaté W7. Co se tam ručně vyplo, muselo se zase ručně zapnout…

 10. jediná možnost je „ořezat instalační CD a vymazat z něj Windows Update, EDGE, Defender, Store aplikace a udělat si takové „lite CD“ Nad kterým budete mít plnou kontrolu.

 11. Na W10 jsem musel zpět z LINUXU, protože na něm nešly některé programy. Na EDGE jsem tak nazlobený, že jsem se již přestal zabývat vymazáním, protože to nemá trvání a ani smysl. PC je jako šnek. Vrátím se opět k LINUXU. Dnes jdou ty programy i pod LINUXEM. A Microsoft si může škubnout. Nebudu ho vůbec potřebovat. Můžou si s Googlem šmírovat někde jinde.

 12. Dobrý den, zkusil jsem to a nic. Potom co jsem vše udělal správně (i verzi) mě to jen otevřelo aplikaci Microsoft Edge :( nevím už co mám dělat. Prosím pomoc

 13. Dobrý den, prohlížeč edge lze smazat.
  1. Spustit edge
  2. Otevřít správce úloh
  3. Najít spuštěnou aplikaci a pravím tlačítkem myši otevřít nabídku a otevřít umístění souboru
  4. Otevře se průskumník souborů – složka s .exe soubory
  Pokud smažete soubory a pokud napíšete něco co by otevřelo prohlížeč v hledání windows místo toho se zobrazí chyba.

 14. Funguje to pouze v příkazovém řádku spuštěném jako správce.
  a hlavně tam nesmí být ty uvozovky na zač ani na konci u toho 1. příkazu. to je snad jasné,že? jinak to nepujde. Edge nezmizi úplně. Ikona ve startu zůstane , ale uz nepujde pustit

 15. Osobně Edge používám, přijde mi o dost lepší, než Chrome i než FireFox. To je samozřejmě věc názoru (a u mnohých existuje i antiMS póza, která je už spoustu let v módě).

  Dokonce jsem si dal Edge i do testovací instalace linuxu Zorin OS a FF jsem pracně vytloukl.

 16. Dobrý den, zkusil jsem příkazový řádek, vůbec nefungoval, najít složku šlo, číslo jsem taky změnil, ale nefunguje ani přes správce. Také jsem zkoušel CC cleaner, ale bohužel odinstalace také se nespustí a pouze jde vymazat nějaké části souboru, ovšem výsledek opět nula. Někdo to vyřešil tak, bych nemusel osekávat instalaci windows? Bohužel jde o firemní počítač a podpora starého programu, který byl užitečný pro práci. Díky moc

 17. Podařilo se a zde je návod
  https://codeprofessionally.com/how-to-permanently-uninstall-microsoft-edge-in-windows-11-10/?expand_article=1
  a k tomu je i video
  https://www.youtube.com/watch?v=UPXmDrismYM&ab_channel=CodeProf
  návod je asi pro 64 bit OS ve 3. a 4-tém bodu jsem nenašel položku wow… ale našel jsem ty další a vyhledal a vymazal ty co ukazuje ve videu bod 6.je zbytečný před restatartem ale až po něm protože se tam maže složka edge a pokud edge nezastavíte ve správci úloh (ctrl+alt+delete) bude vyskakovat hláška, že to používá program.. nakonec jsem vymazal celou složku microsoft a na závěr jsem registry přehobloval ccleanerem pracuje to OK. A tady doávám další rady jak odstranit otravné hovadiny
  https://www.youtube.com/watch?v=8X83nB1piN4&ab_channel=EduTV

 18. Trochu jsem to po reinstalu w10 vylepšil
  1. ve správci úloh (ctrl+alt+delete) zastavíte všechny procesy s edge je jich cca 10
  2. vymažete jako správce celou složku v program files „Microsoft“
  3. přehoblujete registry ccleanerem
  mám od něj klid po klinutí na start po něm v seznamu zbývá název
  Když to nejde silou pak to jde ještě větší silou

 19. Smazat to jde lehce a uplně jinak. Otevřete si umístění aplikace ( otevřít správce úloh, najít umístění souboru ) přes správce úloh vypnout všechny Edge co jsou puštěný ( tahle hovadina mi i po vypnutí běžela klidně 10x zapnutá ) a pak jen dát smazat vše ve složce s Edge a je po problému. Neni zač.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*