Jak odvirovat počítač a notebook

Odvirování počítače a notebooku je často nevyhnutelné, pokud nepoužíváte kvalitní antivirový program. Jsou ale i tací, kteří v pc nemají žádný antivir. Přečtěte si, jak se zbavit virů v PC.

Mnohdy není snadné poznat, že je vir v počítači – počítačový virus, Trojský kůň (Trojan), spyware, malware, a další havěť, která tam nemá co dělat a zbytečně pc zpomaluje nebo odesílá informace, které by rozhodně měly zůstat tam, kde jsou.

zavirované pc

Jak poznat zavirované pc a notebook

Každý virus má jiné příznaky, ale mnohdy jsou problémy s počítačem podobné.

 1. Antivir vám nahlásí podezřelou stránku, pokud na ni při surfování narazíte
 2. Obvykle je počítač zpomalený
 3. Vyskakovací (pop-up) okna v internetovém prohlížeči (Internet Explorer, Firefox, Chrome, Seznam)
 4. Stroj se restartuje, i když tento „příkaz“ sami nezadáte

Jak vyčistit počítač od virů? Používejte kvalitní antivirové programy

Zde na blogu jsem jich několik popisoval, rozhodně doporučuji NOD32Antivirus od firmy ESET, Avast (aktuální verzi lze použít i pro Windows XP) , Microsoft Security Essentials, AVG, Avira a Comodo. Antivir byste měli mít nainstalovaný a hlavně aktualizovaný, jinak vám moc nepomůže.

TIP: Vyčištění a zrychlení počítače zdarma

Jaké další programy použít

Anti-Malware a AdwCleaner – Odstraní vyskakovací okna v prohlížeči

Eset online scanner – Projede celé pc na přítomnost virů, malware a dalšího bordelu

Spy Emergency není antivir, ale anti-spyware program

O autorovi Miloš Lácha 1151 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

11 Comments

 1. Heleno, proto dělám ty návody, aby si s tím každý poradil sám. Doufám, že to je napsané srozumitelně.

 2. Dobry den,mohu poprosit o radu?Po vlozeni usb se pocitac i notebok asi zaviroval a hlasi me to eror disk,a u noteboku chybi operacni system.Dekuji moc za pripadnou odpoved.

 3. Paní Boženo, doporučil bych odpojit usb disk a spustit notebook znovu. Často je špatně nastaveno spuštění z usb / dvd a pokud se disk v jednotce nechá, pak nenajedou Windows a hlásí to chyby.

 4. dobrý den,jak odstraním explorer.exe,chtěla jsem obnovit pc,ale nepustí mě to tam,prostě s mi zobrazí jen spustit,či uložit,ani jedno ale nereaguje,stáhla jsm si i jiný prohlížeč google chrome,ale zas…neotevře se,blokuje to právě explorer.exe,děkuji za radu:)

 5. Dobrý den
  rád bych se zeptal. Máte nějaký návod jak kompletně promazat notebook, zálohovat to co chci a uvést notebook zase do původního stavu?

 6. dobrý den,klikla jsem v emailu na zprávu,že někdo odeslal zprávu,jestli jsem byla já a rozklikla jsem to a facebooku mám asi čínštinu nevím co s tím děkuji.

 7. Dobrý den
  Na notebook jsem klikla na aplikaci YouTube. Notebook přestal reagovat,asi nějaký vir. Nevíme co teď dělat. Nejde to ani restartovat. Můžete mi nějak pomoct

 8. Dobrý den,

  Dnes jsem si za účelem vzdělání rozklikl jednu stránku, viz dole.
  Po chvilce pobývání na stránce mi vyskočil již mnou očekávaný dotaz na to, jestli nejsem robot. Stránka mi ani nedala prostor odpovědět a identifikovat se jako člověk, místo toho mi vyskočilo bežné okénko v levém rohu o zaslání novinek na můj mail, které jsem potvrdil. Od tohoto momentu mi ve velkém začaly chodit výstrahy přímo od Firefoxu, že mám v zařízení vir a že je systém infikovaný. Rozhodl jsem se jednat okamžitě a instaloval známý antivirus Avast. Po absolvování kontroly, mi Avast zdělil 2 hrozby v mém notebooku. Pro jejich odstranění jsem musel platit, což jsem momentálně odmítl. Mám Windows 10 a koukal jsem se na tutoriály YouTube i samotného Microsoftu. Zkusil jsem řešení s 16ti kroky, které ted nehodlám jmenovat. Dále jsem chtěl vyzkoušet řešení z YT, kde byla nejspíš taky Win 10 ale kontrola samotného Windowsu proti virům nic nenašla, a to jsem zkusil všechny možnosti kontroly, nic nenašel také ESET a Firefox mi nepřestává zasílat znepokojivé novinky. ( odkaz na video kdyžtak přiložím), tudíž jsem momentálně docela s jistotou říkám, bezradný. Prosím o rychlou radu jak se malwaru zbavit navždy a zdarma a efektivně….než se malware rozleze všude.
  Pozn.: Nejsem úplný hlupák, sám jsem dělal o HOAXech ročníkovou práci, a vím o bezpečí na internetu svoje. Ale ted se stala z predátora kořist. Stránku jsem využíval již delší dobu, vypadala v pořádku a měl jsem v ní důvěru. Jenže nebezpečí je všude a ve všem. A pro orientaci v situaci, během psaní tohoto mailiu, jehož psaní zabralo 6 minut mi vyskočilo přesně 20 upozornění od Firefoxu

  S přáním hezkého zbytku dne

  Natan Velkoborský

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*