Jak odvirovat počítač a notebook

Odvirování počítače a notebooku je často nevyhnutelné, pokud nepoužíváte kvalitní antivirový program. Jsou ale i tací, kteří v pc nemají žádný antivir. Přečtěte si, jak se zbavit virů v PC.

Mnohdy není snadné poznat, že je vir v počítači – počítačový virus, Trojský kůň (Trojan), spyware, malware, a další havěť, která tam nemá co dělat a zbytečně pc zpomaluje nebo odesílá informace, které by rozhodně měly zůstat tam, kde jsou.

zavirované pc

Jak poznat zavirované pc a notebook

Každý virus má jiné příznaky, ale mnohdy jsou problémy s počítačem podobné.

 1. Antivir vám nahlásí podezřelou stránku, pokud na ni při surfování narazíte
 2. Obvykle je počítač zpomalený
 3. Vyskakovací (pop-up) okna v internetovém prohlížeči (Internet Explorer, Firefox, Chrome, Seznam)
 4. Stroj se restartuje, i když tento „příkaz“ sami nezadáte

Jak vyčistit počítač od virů? Používejte kvalitní antivirové programy

Zde na blogu jsem jich několik popisoval, rozhodně doporučuji NOD32Antivirus od firmy ESET, Avast (aktuální verzi lze použít i pro Windows XP) , Microsoft Security Essentials, AVG, Avira a Comodo. Antivir byste měli mít nainstalovaný a hlavně aktualizovaný, jinak vám moc nepomůže.

TIP: Vyčištění a zrychlení počítače zdarma

Jaké další programy použít

Anti-Malware a AdwCleaner – Odstraní vyskakovací okna v prohlížeči

Eset online scanner – Projede celé pc na přítomnost virů, malware a dalšího bordelu

Spy Emergency není antivir, ale anti-spyware program

Pomohl vám článek? Sdílejte jej také přátelům.

9 Comments

 1. Heleno, proto dělám ty návody, aby si s tím každý poradil sám. Doufám, že to je napsané srozumitelně.

 2. Dobry den,mohu poprosit o radu?Po vlozeni usb se pocitac i notebok asi zaviroval a hlasi me to eror disk,a u noteboku chybi operacni system.Dekuji moc za pripadnou odpoved.

 3. Paní Boženo, doporučil bych odpojit usb disk a spustit notebook znovu. Často je špatně nastaveno spuštění z usb / dvd a pokud se disk v jednotce nechá, pak nenajedou Windows a hlásí to chyby.

 4. dobrý den,jak odstraním explorer.exe,chtěla jsem obnovit pc,ale nepustí mě to tam,prostě s mi zobrazí jen spustit,či uložit,ani jedno ale nereaguje,stáhla jsm si i jiný prohlížeč google chrome,ale zas…neotevře se,blokuje to právě explorer.exe,děkuji za radu:)

 5. Dobrý den
  rád bych se zeptal. Máte nějaký návod jak kompletně promazat notebook, zálohovat to co chci a uvést notebook zase do původního stavu?

 6. dobrý den,klikla jsem v emailu na zprávu,že někdo odeslal zprávu,jestli jsem byla já a rozklikla jsem to a facebooku mám asi čínštinu nevím co s tím děkuji.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*