Jak pomocí programu 7zip otevřít soubor ve formátu 7z

7zip je formát komprese souborů, podobně jako zip nebo rar. Pokud máte v počítači soubor, který má příponu 7z a nejde vám otevřít, podívejte se na postup, jaký bude potřeba program.

7zip download

Na webu www.7-zip.org je ke stažení zdarma jak 32 bit verze, tak i 64bit 7 zip. Doporučuji stáhnout stabilní verzi 7-Zip 19.00.

7zip

Soubor 7z1900-x64.exe stačí uložit a spustit.

7zip 1

7-zip file manager

Takto vypadá souborový manažer. Čtěte dále návod, jak otevřít soubor ve formátu 7z.

7zip file manager 1

Vyberte složku, kde máte soubor s příponou 7z a klikněte na Rozbalit.

7zip file manager 2

Zvolte adresář, do kterého rozbalíte obsah souboru. Zde konkrétně cistepc.7z. Pokud necháte hodnoty výchozí, soubory se vám extrahují do původní složky.

7zip file manager 3

A zde vidíte již rozbalený soubor.

Pokud vás zajímá, jak komprimovat v 7zip, pak stačí otevřít složku se soubory, všechny označit a kliknout na zelené plus Přidat.

7zip file manager 4

Formát 7z prý nabízí mnohem lepší kompresi než zip nebo jiné komprimační formáty. V dalších článcích udělám test, co je na tom pravdy.

Odkazy

O autorovi Miloš Lácha 1149 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*