Jak přeinstalovat notebook HP 530

Obnovení systému do továrního nastavení je opravdu jednoduchý proces, který zvládne každý a nebudete k tomu potřebovat ani originální instalační dvd.

Důvodem, kdy vrátit notebook do původního nastavení, v jakém se nacházel již při koupi, je několik. Buď Vám tento přenosný počítač nefunguje tak jak by měl, nebo byl zavirován, případně jste jej koupili a původní data tam majitel nechal, takže je lepší mít toto pc čisté :)

Základním předpokladem, aby se Vám obnova systému povedla, je to, že musí být kopie systému na disku umístěna.

Bohužel někteří „experti“ při instalaci windows odstraní veškeré oddíly na pevném disku a s tím i tuto zálohu originálního systému. Potom by to byl problém a je nutné windows instalovat z dvd.

Čtěte: Jaké složky zálohovat před čistou instalací Windows.

To není ale tento případ. Na obrázku vidíte, jaké sekce se na pevném disku nacházejí a na jednotce „F“ vidíte HP_RECOVERY. To je ta záloha systému, zde konkrétně Windows Vista.

Správa počítače

Obnovu systému můžete pustit přímo po startu (nabootování) systému stisknutím klávesy F11, případně rovnou z Windows utilitkou Recovery manager. Zde vyberete volby přesně podle těch na následujících obrázcích.

Recovery magager 1 Recovery magager 2 Recovery magager 3

Pokud jste reinstalaci spustili z Windows, počítač po restartu sám najede a bude pokračovat v obnově, viz. obrázky.

recovery manager 4 recovery manager 5 recovery manager 6 recovery manager 7 recovery manager 8 recovery manager 9 recovery manager 11 recovery manager 12 recovery manager 13 recovery manager 14 recovery manager 15 recovery manager 16 recovery manager 17 recovery manager 18 recovery manager 19 recovery manager 20 recovery manager 21 recovery manager 22

Kvalitu fotek prosím omluvite, ale vyfotit displej notebooku lépe nejde :(

Přibližně po 20-30 minutách, dle rychlosti notebooku je hotovo a máte kompletní obnovu hotovou.

Odkazy:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*