Jak připojit monitor k notebooku

Možností, jak propojit notebook s monitorem, je několik. V článku vám popíšu všechny způsoby.

V případě, že vám nestačí malá plocha displeje u notebooku, budete pravděpodobně přemýšlet nad tím, jak monitor k noťasu připojit. Mnoho lidí nejen v kancelářích má pracovní místo s monitorem, klávesnicí a myší a notebook pouze po příchodu do práce zapojí a při odchodu zase odpojí. Je to dobrá varianta, protože velký monitor je pro práci prostě lepší, nehledě na to, že máte i lepší posez u stolu.

Jsou 4 možnosti propojení notebooku s monitorem

Zde vidíte 3 konektory – zleva DVI, HDMI a VGA (D-Sub).

Výměna grafické karty v pc 2

Kabelem pomocí VGA (D-Sub) konektoru

Ten, kdo má starší notebook, ten bude mít ještě d-sub konektor. Ten je modrý, analogový a je třeba mít i stejný kabel od monitoru, který také musí mít tento konektor. Tento kabel se používal hlavně v dobách, kdy byly i analogové monitory, šasto velké CRT a jiné lepší připojení nebylo možné.

vga d-sub kabel

Přes DVI

Monitory se často dělaly jak s d-sub konektorem, tak i dvi. Ten je modernější a jedná se o digitální propojení. Pokud máte lcd monitor, není důvod jej připojovat přes d-sub, ale pouze pomocí DVI konektoru.

dvi kabel

Přes hdmi

V současnosti jediná možnost, hlavně u nových notebooků, které ani jiný konektor nemají a tak k nim monitor připojíte pouze přes HDMI. Výhoda je taková, že pomocí tohoto konektoru / kabelu přenášíte jak obraz tak i zvuk.

hdmi kabel

Bezdrátově pomocí wifi

Tuto volbu využívám osobně hlavně při promítání obrazu na televizi. Jak notebook pomocí wifi propojit s televizí jsem již popisoval.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*