Jak připojit notebook k internetu

Když si koupíte nový notebook, jako první věc pravděpodobně bude to, že jej připojíte na internet. Víte ale, že je více možností než jen wifi?

Obsah stránky – připojení notebooku – KabelWi-fi

Přes kabel (pevné připojení)

Ten, kdo chce mít stabilní internetové připojení, pravděpodobně zvolí pro připojení notebooku k internetu prostřednictvím kabelu. Z podstaty věci je lepší wifi, protože nejste omezeni dosahem kabelu. Samozřejmě zapojit ethernetový kabel do ntb doporučuji pouze v momentě, kdy máte modem nebo router poblíž a pravděpodobně se po bytě s noťasem nebudete moc pohybovat. Pak je kabel ideální volba. Stačí k tomu jediné, ethernetový kabel zapojíte do routeru a druhý konec do konektoru v notebooku.

Jak připojit notebook k internetu kabelem

Čtěte také:

Téměř všichni poskytovatelé internetu dnes mají nastaveno DHCP = automatické přidělování ip adres, takže budete na internetu co by dup. Navíc rychlost bude stabilní po celou dobu a pojedete „na plný výkon“.

Prostřednictví Wi-fi (bezdrátově)

Asi většina uživatelů, kteří mají nový notebook, bude používat bezdrátové wi-fi připojení. Protože jsem také nedávno svůj nový noťas Dell Vostro 5471 k domácí wi-fi síti připojoval, zde je postup.

V první řadě je potřeba mít nainstalovaný operační systém včetně ovladačů (driverů) i pro wifi adaptér. Pokud ale máte Windows 10, pak by to neměl být problém, desítky si ovladače stáhnout automaticky.

Vpravo dole klikněte na ikonu Wi-fi. Zobrazí se seznam dostupných wifi připojení ve vašem okolí. Pokud se připojujete ke skryté síti, pak to bude vypadat nějak takto, jinak stačí zadat pouze heslo k té konkrétní wifině a už to jede.

Jak připojit notebook k internetu přes Wifi

Určitě doporučuji nechat zaškrtnutou volbu Připojovat automaticky, jinak byste heslo museli zadávat vždy.

Jak připojit notebook k internetu přes Wifi 2

Pokud se připojujete ke skryté wifině, na této obrazovce zadejte název sítě (SSID).

Jak připojit notebook k internetu přes Wifi 3

Zadejte také klíč zabezpečení.

Jak připojit notebook k internetu přes Wifi 4

Pokud se k wifi připojujete doma, pak vyberte Ano, jinak doporučuji zvolit Ne.

Jak připojit notebook k internetu přes Wifi 5

A jak vidíte, je připojeno.

Jak připojit notebook k internetu přes Wifi 6

Odkazy

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*