Jak připojit notebook k internetu

Když si koupíte nový notebook, jako první věc pravděpodobně bude to, že jej připojíte na internet. Víte ale, že je více možností než jen wifi?

Přes kabel (pevné připojení)

Ten, kdo chce mít stabilní internetové připojení, pravděpodobně zvolí pro připojení notebooku k internetu prostřednictvím kabelu. Z podstaty věci je lepší wifi, protože nejste omezeni dosahem kabelu. Samozřejmě zapojit ethernetový kabel do ntb doporučuji pouze v momentě, kdy máte modem nebo router poblíž a pravděpodobně se po bytě s noťasem nebudete moc pohybovat. Pak je kabel ideální volba. Stačí k tomu jediné, ethernetový kabel zapojíte do routeru a druhý konec do konektoru v notebooku.

Jak připojit notebook k internetu kabelem

Čtěte také:

Téměř všichni poskytovatelé internetu dnes mají nastaveno DHCP = automatické přidělování ip adres, takže budete na internetu co by dup. Navíc rychlost bude stabilní po celou dobu a pojedete „na plný výkon“.

Prostřednictví Wi-fi (bezdrátově)

Asi většina uživatelů, kteří mají nový notebook, bude používat bezdrátové wi-fi připojení. Protože jsem také nedávno svůj nový noťas Dell Vostro 5471 k domácí wi-fi síti připojoval, zde je postup.

V první řadě je potřeba mít nainstalovaný operační systém včetně ovladačů (driverů) i pro wifi adaptér. Pokud ale máte Windows 10, pak by to neměl být problém, desítky si ovladače stáhnout automaticky.

Vpravo dole klikněte na ikonu Wi-fi. Zobrazí se seznam dostupných wifi připojení ve vašem okolí. Pokud se připojujete ke skryté síti, pak to bude vypadat nějak takto, jinak stačí zadat pouze heslo k té konkrétní wifině a už to jede.

Jak připojit notebook k internetu přes Wifi

Určitě doporučuji nechat zaškrtnutou volbu Připojovat automaticky, jinak byste heslo museli zadávat vždy.

Jak připojit notebook k internetu přes Wifi 2

Pokud se připojujete ke skryté wifině, na této obrazovce zadejte název sítě (SSID).

Jak připojit notebook k internetu přes Wifi 3

Zadejte také klíč zabezpečení.

Jak připojit notebook k internetu přes Wifi 4

Pokud se k wifi připojujete doma, pak vyberte Ano, jinak doporučuji zvolit Ne.

Jak připojit notebook k internetu přes Wifi 5

A jak vidíte, je připojeno.

Jak připojit notebook k internetu přes Wifi 6

Odkazy

Pomohl vám článek? Sdílejte jej také přátelům.
  •  
  •  

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*