Jak připojit stolní počítač k wifi

Návod, jak připojit stolní PC k wi-fi. Ne každý může mít počítač propojený kabelem od internetu, takže bezdrátová síť často přijde vhod.

Jak připojit wifi ke stolnímu pc

Použil jsem USB WiFi adaptér TP-LINK. Ten jsem měl ještě ve starém notebooku, kde mu odešla interní wifina a tak tento modul, který vidíte na prvním obrázku, jej plně nahradil.

Wifi adaptér TP-Link

Ale je možné, že váš pevný počítač už má wi-fi kartu v sobě a třeba jste si toho ani při koupi nevšimli. Je to tato, najdete ji na zadní straně pc a do toho konektoru stačí našroubovat anténu. Tím se síla signálu a rychosti internetu podstatně zlepší, než když máte jen tu malou „flešku“ zapojenu v usb za počítačem.

Wifi karta v počítači

Tak jak je vidět na tomto obrázku, to je ten Tplink.

Zapojený wi-fi adaptér do počítače

Video, jak připojit pc k wifi bez kabelu

Instalace a připojení ve Windows 10

V případě usb wi-fi adaptéru by se ovladače měly stáhnout samy, pokud máte kartu v počítači, jak jsem popisoval a drivery se nenainstalovaly, použijte přiložené CD nebo je stáhněte z webu výrobce.

Jak nastavit wifi na PC

Vše jsem popsal v tomto článku, ve Windows 10 to je stejné jako u notebooku, takže se podívejte na návod, jak na to.

A pokud jste vše nastavili správně, už vám nic nebrání v tom přijímat wi-fi na stolním PC i bez kabelu od internetu.

Související:

O autorovi Miloš Lácha 1148 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*