Jak smazat soubor a složku ve Windows 10

Jak na smazání souboru či složky (adresáře) v operačním systému Windows 10.

Je několik způsobů, v návodu popíšu ty nejpoužívanější.

Jak smazat složku na ploše Windows10

Toto je nejrychlejší varianta, jak si plochu Windows uklidit. Na ikonu stačí kliknout levým tlačítkem myši, a toto tlačítko stále držet a ikonu „přetáhnout“ až na koš, dokud se nezobrazí Přesunut do: Koš.

Jak smazat složku ve Windows 10

Pamatujte ale, že tímto se pouze odebere ikona z plochy, ale celý program se neodinstaluje, i když si to mnoho uživatelů pc myslí. Abyste celý program či aplikaci ve Win 10 odinstalovali, je nutný tento postup.

Jak smazat soubor ve Windows Průzkumníkovi

Kdo používáte průzkumníka, pak asi znáte tento postup. Stačí najet na konkrétní soubor či adresář a pak stisknout klávesu Delete.

TIP: Kdo má nainstalový souborový manager FreeCommander, tam je to stejné. Navíc rozhodně více uživatelsky přívětivější než v Průzkumníkovi.

Jestliže ovládáte notebook jen myší, pak soubor také smažete tak, že na něj kliknete pravým tlačítkem a vyberete volbu Odstranit.

Jak smazat soubor ve Windows 10

O autorovi Miloš Lácha 1147 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*