Jak uložit obrázek, který nejde uložit

Určitě se vám někdy při prohlížení internetu stalo, že se vám líbil nějaký obrázek, který jste si chtěli uložit, ale nešlo to. Jak na to?

Návod

Úvodem bych rád poznamenal, že vše, co je na internetu, někdo vytvořil a není jen tak možné to stáhnout a ukrást. Ale asi nikomu nebude vadit, když si třeba obrázek stáhnete a uložíte jako pozadí na plochu ve Windows.

Mnohé weby mají blokované „pravé tlačítko“ při prohlížení, takže při najetí na fotku nejde zvolit možnost Uložit obrázek jako.

disketa

Nejrychlejší varianta je ta, že na webu u fotky či obrázku, který si chcete stáhnout, stisknete na klávesnici Print Screen. Poté spustíte Malování ve Windows a zde stisknete CTRL + V, čímž vložíte sejmutý obrázek. Ten zde můžete i oříznout a pak nezapomeňte uložit, ideálně ve formátu JPG.

K oříznutí fotky / obrázku lze použít i grafický program Zoner Photo Studio.

O autorovi Miloš Lácha 1148 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*