Jak vybrat paměťovou kartu do autokamery

Nevíte, jakou sd kartu do kamery do auta vybrat? Inspirujte se radami, podle čeho ji zvolit a na co si dát pozor.

Každá „paměťovka“ má určité parametry, podle kterých je třeba ji vybírat, abyste nekoupili model, který vám ve vašem zařízení nebude fungovat.

Typ

Pokud nemáte 10 let starou kameru, budete kupovat s největší pravděpodobností micro SD kartu. Je u ní i redukce, takže data z ní lze stáhnout do počítače pomocí čtečky nebo v notebooku pouhým zasunutím do slotu.

Rychlost

Čím větší, tím lepší. Pro moji novou kameru Viofo A119 v3 mi byla doporučována paměťová sd karta Samsung 128GB, ale tuto jsem nesehnal, tak jsem nakonec koupil SanDisk Ultra microSDXC o stejné velikosti a s maximální přenosovou rychlostí až 100MB/s.

128 GB Sandisk Ultra micro sdhc karta

Jak jsem psal výše, v balení je i adaptér.

Adapter a microsd karta

Určitě si zjistěte před koupí, jakou maximální velikost vaše kamera podporuje. Přestože se prodávají i větší velikosti, asi stačí tato na více než 8 hodin nahrávání videa. Samozřejmě závisí i na rozlišení, čím kvalitnější obraz, tím méně dat se na kameru vejde.

Test rychlosti

Otestoval jsem, jaká je reálná rychlost této karty a pak také menší velikost od stejné značky, kterou jsem používal doposud.

Pokud jste si někdy položili otázku, jak změřím rychlost zápisu SD karty, pak vám doporučím program CrystalDiskmark. Ten je vhodný jak na test sd i micro sd karet do kamery, mobilu a třeba i tabletu, ale samozřejmě umí změřit i to, jak máte rychlé pevné a ssd disky v počítači nebo notebooku.

Test první na kartě 16GB MicroSD Sandisk

16GB microSD karta Sandisk - CrystalDiskMark

A karta nová, kterou v kameře mám. 128GB MicroSD Sandisk – test #1

128GB microSD karta Sandisk - CrystalDiskMark

128GB MicroSD Sandisk – test #2

128GB microSD karta Sandisk test2 - CrystalDiskMark

Jak vidíte, maximální udávaná hodnota je jedna věc, ale aktuální rychlost zápisu věc druhá. Ale abych ji nekřivdil, možná to zpomaluje redukce, což ale nemám ověřeno, tak pokud to někdo můžete potvrdit nebo vyvrátit, napište do komentářů pod článkem, díky.

Související:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*