Jak vyfotit obrazovku PC

Návod na to, jak vytvořit snímek obrazovky, tzv. print screen, se může hodit kdykoliv a opravdu to je jednoduché, ať používáte Windows XP, Vista, 7, 8 nebo 10.

Mnohokrát jsem tento postup poradil lidem, kteří měli problém s počítačem, ale nebylo možné podívat se na závadu osobně.

Možná je vzdálená správa počítače přes internet, nedávno jsem o tom psal tento článek.

Zjišťovat po telefonu co je s počítačem leckdy není to pravé, protože BFU (nezkušený uživatel) neumí problém na pc popsat přesně.

Proto je lepší vyfotit obrazovku a poslat například mailem a zkušenější uživatel si již obrázek o tomto problému udělá sám. Někdy je třeba těchto „obrazovek“ poslat víc :)

Zde je postup JAK NA TO foto obrazovky

Jak udělám fotku plochy na počítači a notebooku – návod.

Stiskněte klávesu Print Screen, kterou najdete v horní řadě tlačítek vpravo vedle klávesy F12.

Pokud používáte notebook, tak stiskněte současně klávesu FN (vlevo dole vedle Ctrl) a klávesu PRT SCR, kterou najdete na stejné klávese jako Insert.

jak vyfotit obrazovku pc print screen

Otevřete si program Malování (případně jiný grafický program, který používáte, např. Photoshop) a zde současným stiskem kláves CTRL + V vložíte snímek obrazovky – Printscreen.

Někdo používá místo programu Malování nap. MS Word, zde ale je problém s tím, že obrázek je mnohdy díky malé velikosti hůře čitelný.

jak vyfotit obrazovku pc print screen malovani

Poté už jen stačí kliknout na volbu SOUBOR – ULOŽIT JAKO a vybrat požadovanou příponu obrázku, ideálně PNG nebo JPG.

jak vyfotit obrazovku pc print_screen malovani ulozit jako png

Návod, jak vyfotit (ofotit, vyscreenovat) stránku na pc zvládne každý.

Podobně fungují i Výstřižky ve Windows 10.

Zde se můžete podívat, jak udělat screenshot obrazovky na tabletu značky Asus a jak udělat snímek celé obrazovky ve Firefoxu.

Pomohl vám článek? Sdílejte jej také přátelům.

6 Comments

  1. Nepoužívat!!!!!
    Nejde to ani vyfotit, proto tuto stránku nečtěte, a vůbec to nezkoušejte. Moje dcera to potřebovala do školy a dostala za to 5. Jen že to zkoušela celý den, asi osm hodin v kuse. A učitel jí to neuznal. Takže jednoduše a zkráceně NEPOUŽÍVAT tuto stránku, kterou právě čtete.!!!!!!!!!!!!!
    Seligerová

  2. Jano, nezlobte se na mě, ale návod už jednodušeji napsat nešlo a světe div se, funguje stále i po skoro 5 letech, kdy jsem jej napsal. Opravdu by mě zajímalo, co tam vaší dceři přesně nešlo. A hlavně, pokud by to nefungovalo, asi by ten návod neměl na Facebooku tolik sdílení.

  3. Souhlas, funguje zde popsaný postup naprosto bez problémů.Funguje i vložit printscreen (stiskem Ctrl plus V) do stránky WordPad, Word od MS a podobně.Zopaluji celý postup 1) Stisk prinscreen 2) Stisknu Ctrl plus V , tedy vložím do nově otevřeného dokumentu aplikace Malování, nebo WordPad, nebo Word ( nejen od MS, třeba do Word aplikace WPS Office )

  4. Je to jednoduché. Na svém notebooku jsem dal přes výběr barvu a PDF, hned ulložit do Dokumentů.Skoda,že to neudělá taky výseč stránky.

  5. Dobrý den. Mně to taky nefungovalo ale zkoušel jsem dal a zistil jsem ze na mém notebooku místo Fn musíte použít windows keys + Printscreen.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*