Jak vyměnit baterii v počítači

Pokud se vám po každém zapnutí počítače zobrazí hláška o špatném času a datu, pak je na vině špatná baterie, která má tyto hodnoty uloženy. Jak ji vyměnit popisuje tento článek.

Nedávno jsem tento problém řešil u tchyně, kde to po prvním telefonátu vypadalo, že bude nutné před Vánoci koupit celý nový počítač. Po osobní návštěvě a kontrole pacienta (počítače :)) jsem hned poznal, že bude stačit pouze vyměnit baterku, která má za úkol udržet nastavení s aktuálním časem, datem a dalšími hodnotami, které si v BIOSu nastavíte.

Pokud máte podobný problém s počítačem, pravděpodobně se vám zobrazuje tato hláška po spuštění pc.

Time & Date Not Set

baterie v počítači 1

Jde to sice řešit tak, že pokaždé stisknete klávesu F1 pro uložení změn – Save Changes, ale musí se to dělat opravdu při každém zapnutí pc a to je otrava, ne?

Protože se o počítače zajímám a sestavuji je více než 20 let, i tento typ jsem měl již rozdělaný a tak výměna baterie byla „rychlá akce“.

Baterie do počítače je typ CR2032, který se používá například do dálkového ovládání u auta, takže ji koupíte prakticky kdekoliv za cenu + – 30kč.

Výměna baterie v počítači – postup:

  1. PC odpojte ze sítě
  2. Demontujte kryt, který zakrývá vnitřek pc, zde se jednalo o typ desktop, takže se kryt sundává nahoru, více se ale setkáte s tím, že typ pc skříně bude mini nebo midi tower a zde stačí sundat jednu boční stěnu.
  3. Pro vyndání baterie použijte malý plochý šroubovák, novou baterku je původní místo jen zacvakněte.

Na fotkách vidíte, kde je v pc umístěna a jak vypadá. Je to v podstatě takový placatý „konflík“.

baterie v počítači 2 baterie v počítači 3

Čtěte dále:

Pomohl vám článek? Sdílejte jej také přátelům.
  •  
  •  

4 Comments

  1. kde v praze koupim baterku do počitače hp

  2. Když počítač odpojíte od sítě a vyndáte baterii, tak se vám v BIOSu zresetují hodnoty. Pokud počítač necháte připojený k síti, ale nestisknete tlačítko pro start a baterii vyměníte, tak bude vše v pořádku.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*