Jak vytvořit instalační DVD Windows 7 včetně SP1

Návod, jak vytvořit instalační bootovací disk včetně service pack 1 a ovladačů, který můžete uložit na dvd disk nebo usb flash disk, popisuji právě v tomto obsáhlém článku.

Tento postup lze použít jak na všechny verze operačního systému od Microsoftu, od Windows XP až po nové Windows 10, zde si popíšeme postup pro Windows 7, stále oblíbený systém a jediný, na který má význam provést downgrade, pokud jste si zdarma stáhli Windows 10, ale nejste s nimi spokojeni.

Na CD se Windows 7 nevejde, připravte si DVD.

Návod, jak postupovat a vytvořit bootovací dvd Windows 7 je zde

Budete potřebovat originální instalační disk Windows 7, buď na DVD nebo na usb flash disku a program NTLite, který vám do původní instalace Windows přidá výše zmíněný Service Pack 1 a případně i další ovladače, abyste při následné reinstalaci pc nemuseli nic donahrávat, protože vše se nainstaluje najednou.

Abyste si ušetřili čas, tak si na pevném disku vytvořte adresář, kam zkopírujete celé instalační dvd, v mém případě na disku C do adresáře WINDOWS 7. Také si stáhněte Service Pack 1 ideálně verzi 32 i 64bit. Sám používám všude 64 bit verze, ale zde jsem omylem kliknul na 32 bit – x86. No neva, pro ukázku to ale snad je jasné :)

Poté si stáhněte program NTLite, v poslední aktuální verzi v1.0.0.3363 beta. Někomu tento program může být povědomý, ano, je to novější verze původního nLite, který se používal například pro implementaci Service Pack 3 do Windows XP, které ale najdete dnes už jen na minimu počítačů na světě, protože jeho podpora skončila v dubnu 2014.

Program NTLite si nainstalujte a uvidíte tuto obrazovku.

ntlite 01

Klikněte na záložku ADD vlevo nahoře, kde si nastavíte adresář s instalací Windows7.

ntlite 02

Poté si vyberte verzi operačního systému, který máte na instalačním disku a nyní i na pevném disku a rozklikněte jej. V mém případě Windows 7 Professional.

ntlite 04

Na záložce Updates neuvidíte nic, ale klikněte opět na volbu vlevo nahoře ADD a na vašem disku najděte stažený instalační balík Service Pack 1, čímž jej přidáte do této složky.

ntlite 05 updates

Dále lze instalační médium i upravit, buď tím, že můžete přidat / odebrat součásti Windows, které nepotřebujete nebo doplnit ovladače základní desky, grafické karty, případně další a dokonce i programy, které používáte, takže po dokončení instalace Windows už můžete jen pracovat nebo hrát hry, každý dle toho, na co pc používá :)

ntlite 06 components ntlite 07 features ntlite 08 drivers ntlite 09 drivers ntlite 10 post setup

Potom, co veškeré nastavení budete mít hotové, klikněte vlevo dole na záložku APPLY a vlevo nahoře na zelené tlačítko START.

ntlite 11 apply ntlite 12 apply

Tímto se do původní verze Windows doinstaluje Service Pack a jen stačí kliknout na volbu CREATE ISO, vybrat kam soubor uložíte a jak se bude disk jmenovat.

ISO je kompletní instalace Windows v jednom souboru.

ntlite 13 iso ntlite 14 iso ntlite 15 popis dvd

Tento soubor poté vypálíte na dvd.

O autorovi Miloš Lácha 1151 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

5 Comments

  1. Zdravím, nemůžu v NTLite najít tu možnost přidání programů z aktuálního systému. Kde prosím je? Děkuji.

  2. Koupil jsem si w7 profesional a přišlo mi heslo. No a jak stáhnout w7, abych si udělal instalační DVD.

  3. zdravim. na netbuku jsem vymenil hardisk. ted mi to pise- no bootable device–insert boot disk and press any key jak postupovat dale. diky za odpoved

  4. Ahoj Romane, je třeba znova nainstalovat Windows. Instalační usb/dvd ale bude nutné vytvořit na jiném počítači. Návody jak na to zde jsou.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*