Jak vytvořit ISO soubor ve Windows

Jak vytvořit bootovací ISO (obraz disku) z CD nebo DVD. Windows 10 i Win 11 se dají stáhnout snadno z webu Microsoft, ale starší systémy jako Windows 7 nebo třeba XP už tam dostupné nejsou.

Kdo ale máte tento systém na CD (xp-čka) nebo na DVD (Windows7), tak z těch je vytvoření ISO ideální.

Isobuster – program na vytvoření ISO souborů

Program je ke stažení na webu www.isobuster.com/download.php. Následně soubor isobuster_install.exe spusťte. Instalace je intuitivní, ale u této obrazovky bych se zastavil. Zde zvolte volbu Free funct. only. Placená verze má více funkcí, ale pro klasického uživatele bude stačit ta zdarma dostupná, protože umí to co je potřeba.

Isobuster - Jak vytvořit ISO soubor 1

Vložte do CD/DVd mechaniky instalační disk s operačním systémem a v programu vyberte tuto optickou jednotku a poté na ni klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte Extract CD a poté Extract User Data (*.iso).

Isobuster - Jak vytvořit ISO soubor 2

Dále zvolte složku, kam se má disk nakopírovat.

Isobuster - Jak vytvořit ISO soubor 3

A jak vidíte, do mojí složky CISTEPC a podadresářů CD (WIN_XP_SP3) a Session 1 se uložil export z CD pod jménem Track 01.ISO.

Isobuster - Jak vytvořit ISO soubor 4

Nyní tedy máte vytvořenu svoji zálohu s instalací Windows XP a můžete ji použít třeba v aplikaci Virtualbox pro testování, tak jako já, proto jsem ji vytvářel.

Související:

O autorovi Miloš Lácha 1147 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

3 Comments

  1. Bohužel toto nefunguje, při postupu podle návodu jste zastaveni s tím, že toto je pouze placená funkce. Takže zadarmo ISO nevytvoříte.

  2. Béďo, pokud postupuješ přesně podle mého návodu, což jsem opět právě teď zkusil, je to stále zdarma a bez problémů.

  3. Omlouvám se, buď jsem něco neudělal přesně, nebo po instalaci Isobuster 5.1, který jsem našel jako první a udělal mi to, po projetí PC Registrycleanerem a instalaci Isobuster 4.7, jak je vidět v návodu, se mi to podařilo. Děkuji a odvolávám předchozí příspěvek, návod je v pořádku.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*