Jak vytvořit koláž z fotek zdarma

Udělat koláž z vlastních fotek může každý, kdo použije program Coollage, neboť ten je ke stažení zdarma. Tímto postupem vyřešíte, jak dát více fotek do jednoho obrázku.

Asi každý potěší rodiče, když jim pošle fotografie svých dětí. Ale ty jsou často „obyčejné“. Naproti tomu vytvořením jednoduché koláže z fotek ten obrázek dostane úplně jiný rozměr, navíc jich tam můžete mít třeba 5 v 1.

Zkusil jsem několik aplikací a programů, jak vyrobit digitální foto koláž zadarmo a také online. Jediný, který bude určitě vyhovovat každému, je právě aplikace Coollage.

Tu stáhnete v obchodě Store, který je součástí Windows 10.

Coollage

Po spuštění uvidíte tuto obrazovku. Já už jsem pár koláží dělal, proto tam ty použité vidím, vy to logicky budete mít prázdné. Takže klikněte vlevo na tlačítko New Collage.

Coollage aplikace

A následně na další volbu Add Pictures – tím stačí přidat z vašeho disku fotografie, které chcete použít.

Coollage aplikace 2

Zde jak vidíte, fotokoláž je hotova. Dole uprostřed je tlačítko Auto Collage, s jeho pomocí se ty fotky „pomíchají“, pokud vám nevyhovuje současná expozice. V případě, že jste spokojeni s výsledkem, klikněte na Save Image.

Jak vytvořit koláž z fotek pomocí aplikace Coollage

Ve Free verzi lze uložit koláže ve formátu 1440x810px a 960×540. Pokud byste si zaplatili verzi PRO, pak je možné mít fotografii velikou 3840×2160 pixelů.

Jak uložit fotokoláž

Osobně si ale myslím, že ta varianta zdarma bude stačit každému a koncem tohoto roku se bude hodit, třeba když budete vytvářet koláž vánoční.

Věnujte koláž z fotek jako dárek, stačí si ji vytvořit podle návodu výše a poté vytisknout na barevné tiskárně, nebo, pokud chcet vyšší kvalitu, vyrazte do foto prodejny.

Komu by tato apka nevyhovovala, může použít i placené programy – Photoshop nebo český Zoner Photo Studio.

Odkazy:

O autorovi Miloš Lácha 1151 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*