Jak zálohovat kontakty z telefonu Samsung

Návod, jak zálohovat kontakty z mobilního telefonu Samsung se systémem Android a také jak obnovit kontakty v telefonu. Pomocí tohoto foto postupu to zvládne opravdu každý.

Trocha historie, jak se zálohovaly kontakty dříve

Osobně pamatuji dobu, kdy začínaly první mobilní telefony, které měly pro ukládaní telefonních čísel pouze sim kartu. Sd karta nebyla standartem jako v dnešní době a zálohovat do Cloudu na Google možné nebylo, protože internet byl ještě v plenkách i v samotných počítačích, natož abyste si mohli zasurfovat v mobilu. Ono na tlačítkovém telefonu by to stejně moc nešlo, smartphony se objevily až o 10 let později.

Pokud jste si ale koupili telefon nový, bylo nutné často ten starý připojit k počítači a pomocí aplikace Nokia PC suite ta telefonní čísla a sms zprávy zazálohovat do kompu nebo notebooku a následně pak zase obnovit.  V dnešní době už je vše mnohem jednodušší.

Záloha kontaktů v mobilu Samsung s Androidem

Mnoho uživatelů mobilních telefonů má kontakty „rozházené“ na několika místech, a to jak na SIM, tak i v paměti telefonu a také nějaká telefonní čísla na Google. Pokud byste o smartphone přišli, ztratili jej nebo vám ho ukradli, což nikomu nepřeji ale také se nám to doma stalo, případně si koupili telefon nový, určitě byste i v tom novém chtěli mít všechna telefonní čísla jako v mobilu starém.

Proto je ideální volba vše zálohovat do Google účtu, který jste si tak jako tak museli vytvořit, když používat mobil s OS Android.

Přenos kontaktů – jak zkopírovat kontakty z telefonu do pc

Pokud vás zajímá, kde všude jsou kontakty v telefonu uloženy, tak to může být na SIM kartě i v paměti telefonu. Z těchto dvou úložišť doporučuji vytvořit zálohu a tuto následně importovat do Google Gmail účtu.

Jak dostat kontakty ze SIM karty vám zde nepopíšu, protože mám mobil testovací, kde není sim. Ale nevadí, postup je stejný jako když se zálohují kontakty z paměti telefonu.

Záloha kontaktů na Gmail

V mobilu klikněte na volbu Kontakty a následně Nastavení.

Záloha kontaktů v mobilu Samsung s Androidem 1

Zde klikněte na Kontakty.

Záloha kontaktů v mobilu Samsung s Androidem 2

A následně Import/export kontaktů.

Záloha kontaktů v mobilu Samsung s Androidem 3

Zvolte Import z paměti zařízení (případně Import ze SIM)

Záloha kontaktů v mobilu Samsung s Androidem 4

A uložte kontakt / kontakty do Google Gmailu.

Záloha kontaktů v mobilu Samsung s Androidem 5

Nyní si v záložce Zobrazit kontakty nastavte zobrazování pouze těch uložených v Gmailu.

Záloha kontaktů v mobilu Samsung s Androidem 6

Může se stát, že u některých osob budete mít duplicitní kontakty. Proto doporučuji rozkliknout v Gmailu Kontakty a tyto jednoduše upravit, smazat, doplnit, případně k nim i přidat fotografii. V pc či na notebooku to je určitě pohodlnější než se s tím trápit v mobilu.

Související:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*