Jak založit firemní Facebook stránku

Jak založit firemní Facebook profil. Návod krok za krokem jak vytvořit stránku pro firmu na Facebooku, největší sociální síti na světě.

Jak založit firemní Facebook stránku (i pro organizaci)

Vytvoření Facebook stránky pro firmu je záležitost na pár minut, pokud máte připraveny všechny podklady, jako logo společnosti, obrázek do záhlaví, kontakty a další potřebné údaje.

Abyste mohli založit firemní stránky na FB, je nutné být nejdříve přihlášen. Pokud ještě účet na fejsbuku nemáte, podívejte se, jak si profil na FB založit.

Poté klikněte na šipku vpravo nahoře vedle otazníku a následně na tlačítko Vytvořit stránku.

Jak založit firemní Facebook stránku 1

Zobrazí se tato obrazovka, kde pokračujte tlačítkem Začínáme.

Jak založit firemní Facebook stránku 2

Zadejte název, jak se bude firemní Facebook stránka jmenovat, vyberte kategorii a dejte Pokračovat.

Jak založit firemní Facebook stránku 3

Dále doplňte sídlo firmy – ulice, město, psč, telefon. Pokud vaši adresu nechcete zobrazovat, stačí zaškrtnout políčko dole a opět Pokračovat.

Jak založit firemní Facebook stránku 4

Přidejte profilovou fotku.

Jak založit firemní Facebook stránku 5

Přidejte úvodní fotku.

Jak založit firemní Facebook stránku 6

A takto vypadá nově vytvořená Facebook stránka. Logo nemám, úvodní fotku také ne, adresu stránky můžete také změnit – vlevo pod logem. Až napíšete první příspěvek – dole uprostřed – pak můžete pozvat přátele, aby stránce dali To se mi líbí.

Jak založit firemní Facebook stránku 7

Určitě se mnou budete souhlasit, že postup, jak založit stránku na fb, není nic složitého.

Ještě si přečtěte k tématu

3 Comments

  1. Ale také nezapomeňte na to, že vše není tak jednoduché, jako založení facebook firemního účtu, ještě je potřeba vyladit detaily.

  2. Neouhlasím. Založení firemní stránky na Facebooku chce profesionální programátora s 10 letou praxí. Jen založení účtu na Facebooku chce hodinu práce programátora cca. 2000 Kč. Ověření emailu, ověření telefonního čísla, ověření, že nejste robot. Nastavení zasílání všech zpráv z Facebooku do Spamu (a že jich posílá stovky denně).

  3. Bohužel v ČR asi neexistuje z důvodu složitosti odborník, který by uměl firemní stránku vytvořit. Objednáváme to v zahraničí.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*