Jak zapnout wifi a bluetooth na notebooku

Návod na zapnutí wifi na notebooku tlačítkem, které je společné i pro bluetooth a také tipy v nastavení operačního systému Windows 10.

Jak zapnout wifi (bezdrátové připojení) a bluetooth na notebooku HP

Pokud máte nainstalovanou nejnovější verzi Windows 10, pak by se všechny ovladače k noťasu měly nahrát automaticky a wifi/bluetooth také zapnout.

Pokud vám ale modrá dioda na tlačítku se symbolem Wi-Fi nesvítí, zkuste ji zapnout ručně. Tlačítko najdete vpravo vedle klávesy F12.

Jak zapnout wifi na klávesnici notebooku

Wifi na notebooku nejde zapnout

Pokud vám nefunguje wifina – bezdrátové připojení, máte několik možností, jak toto rozchodit a zprovoznit.

U mě to na mém ntb hp začalo fungovat až po updatu na poslední verzi biosu, takže to je možnost první.

Také je možné, že máte wifi vypnutou v biosu, proto doporučuji se na toto nastavení podívat a zkontrolovat.

Jak se do biosu dostat popisuji v tomto článku.

Nastavení Wi-fi v počítači s Windows 10

Zkontrolovat nastavení můžete zde:

Start – Nastavení – Síť a internet

Zde vyberte volbu Změnit možnosti adaptéru.

wifi nastavení windows 10

Změnit možnosti adaptéru

Na této volbě můžete testovat Stav, Wifi síť připojit / odpojit nebo udělat Diagnostiku.

wifi síťová připojení windows 10

Správce zařízení

A v neposlední řadě je třeba zkontrolovat, zda máte wifi adaptér správně nainstalovaný. To zjistíte ve Správci zařízení.

Klikněte pravým tlačítkem myši Start a vyberte odkaz Správce zařízení.

V záložce síťové adaptéry by u wifi neměl být žádný vykřičník, vše by mělo být dobe nainstalováno, jak vidíte na obrázku.

Správce zařízení Windows 10

O autorovi Miloš Lácha 1147 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

7 Comments

  1. A když se mi WiFi neukazuje v síť a internet ani tam v to. Nastavení mám tam jen blutut a Ethernet ale WiFi nikde není před hodinou sem dal noutbuk do továrního nastavení WiFi nebila ani v nastavování síťi bil tam jen Ethernet co pak mám udělat děkuji za odpověď jinak můj noutbuk je lenovo

  2. Dane, pravděpodobně bude nutné nahrát ovladače k wifi – doporučuji zkontrolovat ve Správci zařízení jak je popsáno v článku.

  3. Dobrý den, dostala jsem notebook, který byl vystavený ve vitríně a proto i o 500kč levnější. Po zapnutí nejde internet, ani wi-fi. Ve správci zařízení je nainstalován síťový adaptér, ale ukáže se jen jako skrytý a po odstranění potíží s internetem to píše: windows nerozpoznal adaptér a stáhněte si ovladač…. a jak bez internetu? Nemohu se jinak připojit. Jedině asi koupit Usb wi-fi neo jak se to jmenuje,prosím poradíte?

  4. Ahojky, děkuji, pak jsem tento postup našla, ale mám xmax visionbokk12i a tam bohužel ten kabel eternetový tam nezapojím. Stáhla bych si ovladač na flešku, ale nevím, jaký. Ten skrytý adaptér ve správci je Microsoft Kernel Debug Network Adapter. Jiný tam není.

  5. Tak pak mě napadá jedině stáhnout ovladač „u souseda“, uložit na usb flash a doma nainstalovat.

  6. No, zkusím u známého. I tak děkuji za všechny rady:-))

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*